Armia testuje pelerynę niewidkę, która czyni żołnierzy niewidzialnymi

Technologia rozwija się w tak szybkim tempie, że co chwilę dochodzą do nas wieści o powstaniu niesamowitych wynalazków, o jakich nie śniło się nawet filozofom. Przed Wami kolejny z nich.

Izraelska armia, we współpracy z firmą Polaris Solutions, tworzy dla żołnierzy nowe materiały o niesamowitych właściwościach. Celem jest uczynienie ich niewidzialnymi na polach walki. W ten sposób nie tylko będzie można zapewnić im wyższy poziom bezpieczeństwa, ale również skuteczniej infiltrować wroga czy znacznie szybciej go zneutralizować. Przynajmniej taki jest plan.

Inżynierom udało się stworzyć system Polaris Defense Kit 300. Bazuje on na materiałach powstałych z połączenia włókien metali i polimerów, a w rezultacie tego oferuje żołnierzom niezwykle praktyczne termiczne maskowanie wizualne. Rząd chwali się, że wróg nie tylko nie widzi żołnierzy za pomocą nieuzbrojonego oka, ale również nie można zidentyfikować jego sygnatury termicznej, co pozwala mu się lepiej wtopić w otoczenie.

Reklama

Zatem można oszukać zarówno innych żołnierzy, jak i zaawansowane systemy analizujące otoczenie na bazie noktowizji i wyszukujące obiektów zbliżonych do ludzi. Nowy materiał perfekcyjnie izoluje ciepło generowane przez żołnierzy. Metr kwadratowy materiału waży 500 gramów, więc można go stosować praktycznie w każdych warunkach. Jest on też wodoodporny.

Rząd i firma Polaris Solutions mają zamiar produkować z tego innowacyjnego materiału nie tylko peleryny niewidki dla żołnierzy, ale również namioty i płachty osłonne dla sprzętu. Peleryny są już testowane w terenie. Izraelska firma chwali się, że idealnie spełniają swoje zadanie.

Źródło: GeekWeek.pl/Polaris Solutions / Fot. Polaris Solutions

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy