Ukraiński dron "Rekin" robi zapierające dech zdjęcia

Okazuje się, że ukraiński dron o nazwie "Rekin" jest nie tylko potężnym wsparciem do przygotowania ataków rakietowych za pomocą systemów HIMARS, ale również idealnym urządzeniem do robienia fotek pięknych zachodów Słońca.

Okazuje się, że ukraiński dron o nazwie "Rekin" jest nie tylko potężnym wsparciem do przygotowania ataków rakietowych za pomocą systemów HIMARS, ale również idealnym urządzeniem do robienia fotek pięknych zachodów Słońca.
Ukraiński dron "Rekin" robi zapierające dech zdjęcia /@technicznybdg /Twitter

Siły Zbrojne Ukrainy szybko powiększają swoją flotę dronów. Z nieoficjalnych informacji wynika, że w produkcji jest kilkadziesiąt różnej maści maszyn, a w tym roku ma ich łącznie powstać nawet milion. Niewątpliwie jednym z najciekawszych bezzałogowców jest "Rekin". Chociaż został on zaprezentowany jesienią 2022 roku, bezustannie idealnie spełnia swoje zadanie w misjach obserwacyjnych i bojowych.

Ale to nie wszystko. Operatorzy dronów "Rekin" opublikowali fotki, które wykonali za pomocą kamer zainstalowanych na pokładzie drona. Jakość obrazu jest rewelacyjna. Na opublikowanych fotkach możemy zobaczyć na nich m.in. zapierający dech zachód Słońca.

Reklama

Spektakularne zdjęcia z ukraińskiego drona "Rekin"

Maszyna produkowana jest przez ukraiński koncern zbrojeniowy Ukrspecsystems. Dron jest zdolny do prowadzenia rozpoznania z powietrza na odległość nawet 60 kilometrów od granicy Ukrainy. Jednak niedawno utracony przez rosyjską armię dron został znaleziony na polu już na terytorium Rosji w okolicach miasta Aksaj, co oznacza, że oddalił się na ponad 200 kilometrów od zachodnich granic okupowanych przez Rosjan terenów Ukrainy.

Ukraiński dron waży 10 kilogramów i dysponuje rozpiętością skrzydeł na poziomie 1,91 metra. Według Ukrspecsystems, maszyna może odbywać loty przy prędkości 150 km/h. Dron wyposażony jest w kamerę Full HD z 30-krotnym zoomem optycznym.

"Rekin" i HIMARS to zestaw idealny na Rosjan

"Rekin" wzbija się w powietrze za pomocą katapulty, a ląduje przy użyciu spadochronu. Jego maksymalny czas lotu wynosi 2 godziny. Dron zachowuje zdolność operacyjną w temperaturach od -15 do 50 stopni Celsjusza i jest odporny na ekstremalne warunki atmosferyczne. Co najważniejsze, eksperci podają, że te maszyny są odporne na rosyjskie systemy walki elektronicznej.

Siły Zbrojne Ukrainy jakiś czas temu opublikowały zdjęcie, na którym możemy zobaczyć zestaw idealny, czyli dron "Rekin" w towarzystwie systemu HIMARS. W lipcu SZU informowały i pokazały na dowód materiał filmowy z pomyślnego zniszczenia rosyjskiego systemu obrony o nazwie "Buk". W całej akcji miał brać udział właśnie dron "Rekin".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rosjanie | Słońce | Ukraina | sprzęt wojskowy | Drony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy