Asus zaprezentował gamingowy smartfon dla fanów PUBG i Fortnite

Wygląda na to, że już niedługo żaden z wiodących producentów nie będzie mógł się obyć bez gamingowego smartfona, bo do zacnego już grona Razer, Xiaomi i ZTE dołączył właśnie Asus, prezentując swoją propozycję kryjącą się pod nazwą ROG Phone

A idealną okazją do zapowiedzi okazały się startujące dziś targi Computex, więc w najbliższych dniach spodziewać możemy się więcej podobnych rewelacji.

Wracając jednak do samego bohatera, ten może się pochwalić 6-calowym panelem AMOLED o rozdzielczości 2160x1080 pikseli, odświeżaniu 90 HZ, czasie reakcji ekranu 1 ms i 10% pokryciu palety kolorów DCI-P3, który chroniony jest szkłem Corning Gorilla. Pod maską znajdziemy zaś bardzo wydajny układ Snapdragon 845 o taktowaniu 2.96 GHz, 8 GB pamięci RAM typu LPDDR4, 128/512 GB na dane (w szybkim standardzie UFS 2.1) oraz akumulator o pojemności 4000 mAh (ładowanej za pomocą ładowarki ASUS Hyper Charge 20W). Przez tę ostatnią, a także czujniki haptyczne czy większe głośniki, telefon nie jest wprawdzie najsmuklejszy, bo mierzy 11 mm grubości, ale w przypadku urządzenia skierowanego do graczy nie powinno mieć to większego znaczenia. Producent postawił również na wsparcie dla 24-bitowego audio, podświetlenie ASUS Aura RGB, trzy ultradźwiękowe sensory Air Touch do sterowania w grach (w tym 2 triggery na bocznej krawędzi, które możemy dowolnie zaprogramować, zapewniają haptyczny sygnał zwrotny i wymagają zaledwie 20 gram siły nacisku do aktywacji).

Reklama

Bardzo ciekawym rozwiązaniem wydają się też dodatkowe akcesoria do ROG Phone, jak dołaczony do zestawy system chłodzenia AeroActive, który poza oczywistą funkcją zapewnia także dodatkowe złącza, jak USB typu C, HDMI, Gigabit Ethernet i słuchawkowe. Warto również zwrócić uwagę na stacje dokujące, np. Mobile Desktop Dock umożliwiającą podłączenie smartfona do monitora 4K, myszki, klawiatury i przewodowego gigabitowego Internetu czy TwinView Dock, za pomocą której będziemy cieszyć się możliwościami w stylu przenośnej konsolki z dwoma ekranami (ta wyposażona jest jeszcze w 4 przednie głośniki, dwa dodatkowe przyciski typu trigger, lepszy haptyczny sygnał zwrotny, usprawniony system chłodzenia i dodatkowy akumulator 6000 mAh). Gamevice i WiGig to zaś rozwiązania skierowane do osób, które najlepiej czują się z klasycznym kontrolerem do gier, bo tworzą z ROG Phone coś na wzór Nintendo Switch w wersji przenośnej.

Niestety nie znamy jeszcze żadnych cen, podobnie zresztą jak dokładnej daty premiery i na razie musi nam wystarczyć informacja o trzecim kwartale tego roku.

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy