Asystent AI Google już mówi po polsku. Zobaczcie, jak włączyć go na smartfonie

Google od kilku tygodni testuje Asystenta AI Google w Polsce. Chociaż nie jest on jeszcze oficjalnie dostępny, to jednak można go już uruchomić. Zobaczcie, ja kto zrobić.

Jeśli chcecie już teraz przetestować i pogadać w języku polskim z Asystentem AI Google, możecie to uczynić w bardzo prosty sposób. Na grupie Google Home pojawiły się wskazówki, które pozwolą Wam uruchomić tę usługę na swoich smartfonach z Androidem.

Na początek zmieńcie w ustawieniach systemowych język z polskiego na angielski. Następnie ściągnijcie z Google Play aplikację o nazwie Google Lens. Gdy już ją zainstalujecie, wejdźcie do ustawień systemowych oraz ustawień aplikacji Lens i pozwólcie na użycie mikrofonu. Odpalcie aplikację Google Lens i jeśli wyświetli się ikonka mikrofonu, wejdźcie do ustawień systemowych i zmieńcie język na polski. Od teraz możecie cieszyć się Asystentem AI Google konwersującym w naszym rodzimym języku.

Reklama

Niestety, nie na wszystkich smartfonach można przetestować nowe dobrodziejstwo od Google, więc jeśli nie uda się Wam tego uczynić, to nic straconego, bo wszystko wskazuje na to, że w czasie wakacji będzie on już oficjalnie dostępny dla każdego.

Google Asystent AI kompletnie odmienia naszą interakcję z urządzeniami mobilnymi. Został zaprojektowany i zbudowany w ten sposób, abyśmy z jego pomocą mogli eksplorować gigantyczną skarbnicę wiedzy, jaką jest globalna sieć, tylko z pomocą komend głosowych.

Podczas konferencji I/O Google, szef firmy zaprezentował nowe funkcjonalności tej technologii, która z pomocą algorytmów sztucznej inteligencji pozwoli autonomicznie zamawiać nam wizyty w salonach fryzjerskich czy restauracjach.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy