Czas na pierwszy smartfon z aparatem 200 Mpix i filmami 16K. Chińczycy szykują premierę

Smartfony z aparatami 108 Mpix są już z nami od 2 lat, a filmy 8K od roku, zatem nadszedł już najwyższy czas na podwojenie rozdzielczości sensorów. Chińczycy zapowiadają premierę nowego urządzenia z potężnym aparatem.

Mówa tutaj o firmie ZTE, która jest znana w Polsce, ale niezbyt popularna. A szkoda, gdyż niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że to właśnie ona wypuściła do masowej sprzedaży pierwszy na świecie smartfon wyposażony w aparat do selfie ukryty pod ekranem. Chodzi o ZTE Axon 20 5G, który można już kupić od października ubiegłego roku.

Firma zapowiada jednak premierę zupełnie nowego urządzenia o nazwie Axon 30 Pro. Smartfon ma cechować się nieco innym wyglądem od reszty znajdujących się w sprzedaży. Eksperci uważają, że lekko wydłużona w bok wyspa aparatów jest zasługą znajdującego się na pokładzie dużego sensora i kilku obiektywów.

Reklama

Ale to nie koniec niespodzianek. Możemy oczekiwać, że oprócz aparatu 200 Mpix z matrycą Samsung S5KGND, znajdzie się tam też nowa generacja kamerki do selfie ukrytej pod ekranem, a także najpotężniejszy obecnie na świecie procesor Qualcomm Snapdragon 888, który bez problemu oferuje możliwość wspomagania nagrywania filmów w jakości 16K i 8K przy 30 klatkach na sekundę oraz 4K przy 120 klatkach na sekundę.

Jak podaje leakster o pseudonimie WHYLAB, matryca S5KGND będzie miała rozdzielczość 200 Mpix, rozmiar 1/1.37″ i piksele wielkości 1,28 µm. Co ciekawe, miałaby być też pierwszą, która oferuje dwie technologie łączenia pikseli: cztery w jeden i szesnaście w jeden. Oznacza to, że można nią wykonywać zdjęcia 50 Mpix i 12,5 Mpix. Jakby tego było mało, ma obsługiwać podwójne natywne ISO i nagrywanie w jakości 16K.

Źródło: GeekWeek.pl/ZTE / Fot. ZTE

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama