Huawei Mate X, składany smartfon z Chin zawstydził Samsunga Galaxy Fold

Targi MWC 2019 w Barcelonie, tak jak wcześniej oczekiwano, rzeczywiście wniosły wiele świeżości do świata urządzeń mobilnych. Rok 2019 zapowiada się niezwykle ciekawie, jeśli chodzi przyszłość praktycznych smartfonów.

Największym wydarzeniem był niewątpliwie zapowiadany od dawna składany smartfon z elastycznym ekranem od Huawei Mate X, wyposażona w aż 6 aparatów Nokia 9 PureView oraz aż 5 składanych smartfonów od TCL. W tem newsie skupimy się jednak na chińskim koncernie i jego innowacyjnym urządzeniu. Prezentuje się ona arcy ciekawie. Na bank na głowę bije Samsunga i jego Galaxy Fold, i to pod wieloma względami.

Mate X posiada tylko jeden wyświetlacz, ale sprytnie składa się w ten sposób, że do dyspozycji jego przyszłych właścicieli będą aż trzy funkcjonalne wyświetlacze: 6,6-calowy, 6,3-calowy i największy aż 8-calowy. Chińczycy chwalą się, że ich mechanizm składania urządzenia został opatentowany, składa się z aż 100 elementów i nosi nazwę Falcon Wing Design. Wygląda na to, że to prawdziwy strzał w dziesiątkę, ponieważ jest to obecnie najbardziej funkcjonalne tego typu urządzenie, jakie mogliśmy zobaczyć do tej pory.

Reklama

Galaxy Fold przy nim to bajerancki smartfon sprzed kilku lat. Mate X ma grubość zaledwie 5,4 milimetra, a po złożeniu 11 milimetrów, tymczasem Galaxy Fold odpowiednio 6,9 milimetra i 17 milimetrów. Różnica jest kolosalna. Jest ona widoczna również w systemie komunikacji. Mate X obsługuje sieć 5G, i trzeba dodać, że Balong 5000 to najszybszy modem, jaki do tej pory znalazł się na rynku smartfonów.

Smartfon Chińczyków potrafi pobierać dane z prędkością aż 4,6 Gb/s. Na jego pokładzie znalazł się Soc kirin 980, cztery anteny komunikacyjne i dwa akumulatory o łącznej pojemności 4500 mAh, które wystarczą na dwa dni pracy. Inżynierowie Huawei zadbali też superszybkie, bezprzewodowe ładowanie o mocy 55W, dzięki któremu naładujemy smartfona do 85 procent w zaledwie 30 minut.

Niestety, wszystkie zachwyty kończą się przy cenie urządzenia, bo ta jest kosmiczna, jak na smartony, ale nie powinna dziwić w przypadku takich innowacyjnych urządzeń. W końcu prace nad ich stworzeniem muszą się zwrócić. Mate X w wersji z 8 GB pamięci RAM oraz 512 GB wewnętrznej na dane będzie kosztował 2299 euro (prawie 10 tysięcy złotych). Samsung za swojego galaxy Fold policzył sobie sporo mniej, bo 1980 dolarów (7500 złotych).

Źródło: GeekWeek.pl/Huawei / Fot. Huawei/The Tech Chap

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama