Imponująca 120W ładowarka Xiaomi uchwycona na krótkim wideo [FILM]

W ubiegłym roku chińska firma zapowiedziała swoją ładowarkę Super Charge Turbo o mocy 100W, a na początku obecnego podzieliła się z nami szczegółami tego projektu, który pozostawia konkurencję daleko w tyle.

Technologia chińskiej firmy pozwala osiągać niespotykane dotąd wyniki, które powinny choć trochę zrekompensować nam krótki czas pracy smartfonów na baterii. Z filmiku umieszczonego w chińskim serwisie społecznościowym Weibo przez samego prezesa Xiaomi, Lin Bina, wynika, że smartfon z baterią o pojemności 4000 mAh naładujemy nią od 0 do 100% w zaledwie 17 minut - pierwsze 50% wymagało zaledwie 7 minut, a drugie nieco więcej, bo 10 minut. Oczywiście kwestia degradacji akumulatora przy takim ładowaniu to inna sprawa, ale samo ładowanie jest imponujące. 

Reklama

Tyle że, wiele wskazuje na to, że Xiaomi na tym nie poprzestanie, bo w sieci pojawił się kolejny filmik, na którym widać ładowarkę 120W! Ta nazywa się MDY-12-ED i maksymalną moc ładowania osiąga przy napięciu 20V, czyli maksymalnym zdefiniowanym przez USB Power Delivery (od poprzedniej wersji różni się też natężeniem, które wynosi 6 zamiast 5 A).

Co jednak najciekawsze, ładowarka wspiera również inne szybkości ładowania, zaczynając od dość typowego 15W, więc wydaje się, że będzie dość uniwersalna. Szczególnie że przy 120W mówimy już o mocy wystarczającej do naładowania nie tylko smartfonów i tabletów, ale i laptopów. Pytanie tylko, czy ta wersja ładowarki ostatecznie trafi na rynek, czy może podzieli los 100W, która nie została udostępniona konsumentom.

Źródło: GeekWeek.pl/gsmarena

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy