iPhone 15 z USB C już pewny? Nowe zdjęcie jest twardym dowodem

Apple planuje zaprezentować smartfony z serii iPhone 15 w przyszłym miesiącu. Sporo spekulacji mówi o tym, że gigant z Cupertino chce w tych telefonach pożegnać się ze złączem Lightning, które zostanie wymienione na USB C. Wygląda na to, że taka zmiana w modelach iPhone 15 jest już w zasadzie pewna.

 

Smartfony z serii iPhone 15 zostaną oficjalnie zaprezentowane w pierwszej połowie września. Nowe telefony z iOS wniosą różne zmiany oraz udoskonalenia. Na liście tych potencjalnych od dawna pojawia się złącze USB C. Do sieci przedostało się zdjęcie, które może stanowić twardy dowód w tym temacie.

Zdjęcie ujawnia złącza USB C w modelach iPhone 15

Poniższe zdjęcie, które pojawiło się w serwisie Twitter, prezentuje nam komponenty dla trzech modeli iPhone’ów 15. Są to wersje Pro Max, Plus oraz najtańsze z urządzeń bez żadnego dopisku w nazwie. Widzimy tutaj złącza USB C przymocowane do płytek, które mają znaleźć się pod obudową nowych telefonów z iOS. Wygląda na to, że dni portu Lightning są już policzone.

Reklama

Apple korzystało w iPhone'ach z autorskiego portu Lightning od dekady (począwszy od modelu 5). Możemy się domyślać, że to samo złącze byłoby obecnie w tegorocznych telefonach. Jednak plany giganta z Cupertino pokrzyżowała Unia Europejska, która na dobre zajęła się standaryzacją portów ładowania gadżetów i zdecydowała się na uniwersalne USB C.

USB C ma znaleźć się we wszystkich czterech smartfonach z serii iPhone 15. Jednak w modelach Pro prawdopodobnie zostanie wykorzystany lepszy kontroler, co pozwoli na szybsze przesyłanie plików. Powinien on być zgodny ze standardem USB 3.x lub też Thunderbolt 3. W tańszych telefonach ma to być rozwiązanie oparte na USB 2.0.

Apple może wymagać certyfikacji

Plotki mówią też o tym, że wymiana Lightning na USB C w telefonach z iOS wcale nie oznacza, że wszystko stanie się różowe. Apple ma wymagać od producentów akcesoriów certyfikatu MFi (Made for iPhone). Jego brak może skutkować tym, że przesyłanie danych będzie odbywać się z mniejszą prędkością a ładowanie baterii może być wolniejsze, co trzeba mieć na uwadze.

Ostatnie przecieki wskazują na to, że premiera smartfonów iPhone 15 odbędzie się 12 września (wtorek). W piątek miałaby rozpocząć się przedsprzedaż nowych modeli. Po tygodniu mają one trafić na sklepowe półki. Wygląda też na to, że Apple podniesie ceny wersji Pro i to niemało, bo prawdopodobnie o 100 dolarów.

Polecamy na Antyweb | Światłowody w całej Polsce. Czy twój adres jest na liście?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Apple | USB-C | Smartfon | iPhone 15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy