LG V50 ThinQ 5G, czyli nietypowa odpowiedź na składane smartfony konkurencji
Nie da się ukryć, że podczas targów Mobile World Congress 2019 większość z nas spodziewała się zobaczyć innowacje w postaci składanych smartfonów, a że LG nie ma w swoim portfolio takiego, to musiało wybrnąć z sytuacji inaczej.
I zrobiło to za sprawą modelu LG V50 ThinQ 5G, czyli swojego pierwszego smartfona ze wsparciem dla sieci 5G. Producent obiecuje tu niezawodność i przesyłanie multimediów z prędkościami nawet 20-krotnie przewyższającymi transmisję danych w sieciach 4G, choć jak dobrze wiemy to dopiero połowa sukcesu, bo niezbędna jest też stosowna infrastruktura, której w większości miejsc na świecie jeszcze nie ma.
Tak czy inaczej, nowy model LG to smartfon z najwyższej półki, więc możemy liczyć na wyświetlacz OLED FullVision QHD+ o formacie 19.5:9 i przekątnej 6,4 cala, który oferuje funkcję AI Display, zapobiegającą zmęczeniu wzroku poprzez automatycznie dostosowanie nasycenia barw oraz jasności ekranu do warunków otoczenia. Co więcej, producent zdecydował się na ciekawe rozwiązanie, które ma być odpowiedzią na składane smartfony konkurencji i wyposażył LG V50 ThinQ 5G w dodatkowy ekran będący opcjonalnym wyposażeniem.
Moduł dodatkowego ekranu pełni dodatkowo funkcję futerału i pozwala na korzystanie z drugiego 6,2-calowego wyświetlacza OLED, który ułatwia oglądanie multimediów i pracę wielozadaniową, a także zapewnia większą satysfakcję z gier. Dodatkowy ekran oraz wyświetlacz smartfona LG V50ThinQ 5G mogą być używane niezależnie, co przekłada się na wiele interesujących możliwości. Poza tym, gdy jest podłączony moduł z dodatkowym ekranem, na wyświetlaczu smartfona LG V50 ThinQ 5G pojawia się specjalna ikona służąca do włączania drugiego wyświetlacza oraz wygodnego przełączanie między obydwoma ekranami.
Ponadto, korzystając z funkcji obsługi kilku okiem można podzielić każdy z ekranów na dwie części, tak aby jednocześnie korzystać z czterech różnych aplikacji. W wybranych grach dodatkowy ekran może pełnić funkcję dedykowanego kontrolera, dzięki któremu kciuki użytkownika nie przesłaniają już akcji na ekranie. Dodatkowy ekran, który można ustawić pod kątem 104 lub 180 stopni, jest zasilany z baterii smartfona, dzięki czemu nie wymaga oddzielnego ładowania.
W środku czekają zaś najnowszy procesor Qualcomm, czyli Snapdragon 855 Mobile Platform z modemem Snapdragon X50 oraz specjalnie zoptymalizowanym przez LG oprogramowaniem, które pozwala na uzyskanie dużej mocy obliczeniowej. Wszystko to wspierane przez nawet 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia do 2 TB za pomocą kart microSD oraz pojemna bateria 4000 mAh (z szybkim ładowaniem Qualcomm Quick Charge 3.0), 20% większa niż w modelu V40 ThinQ oraz nowy system chłodzenia z komorą parową, który obniża temperaturę wewnętrzną nawet podczas pracy wielozadaniowej.
LG postawiło również na wysoką jakość dźwięku, która powinna zadowolić fanów mobilnego słuchania muzyki i oglądania filmów. Dzięki technologii DTS:X urządzenie umożliwia uzyskanie realistycznych efektów dźwięku przestrzennego, a żeby uzyskać możliwie najniższe opóźnienie w przesyłaniu sygnału audio smartfon wspiera kodek Qualcomm aptX i aptX HD, co docenią szczególnie użytkownicy słuchawek bezprzewodowych.
Jeżeli zaś chodzi o możliwości fotograficzne, to z tyłu do dyspozycji mamy 16 MP sensor z obiektywem szerokokątnym (F1,9 / 1,0 μm / 107˚), 12 MP z obiektywem standardowym (f/1,5 / 1,4 μm / 78˚) i 12 MP z teleobiektywem (f/2,4 / 1,0 μm / 47˚), a z przodu umieszczono podwójną kamerkę 8 MP z obiektywem standardowym (f/1,9 / 1,12 μm / 80˚) oraz 5 MP z obiektywem szerokokątnym (f/2,4 / 1,0 μm / 90˚). Zdaniem LG aparaty sprawdzą się świetnie również podczas nagrywania wideo, bo przedni oraz tylny aparat wspierają funkcję kontroli nad głębią Video Depth Control, która gwarantuje utrzymanie ostrości ruchomych obiektów, a dzięki technologii Dual FOV, analizującej odległość oraz głębię, rejestrowany obraz jest w pełni zgodny z widzianym przez użytkownika.
Do tego mamy jeszcze system operacyjny Android 9.0 Pie i typowy dla serii V design, który może się podobać. Nowy model ma też całkowicie gładki profil, ponieważ obiektyw tylnego aparatu jest całkowicie zrównany z obudową smartfona. Atrakcyjny wygląd nie został jednak okupiony zmniejszeniem wytrzymałości urządzenia - LG V50 ThinQ 5G ponownie spełnia wymagania amerykańskich norm wojskowych MIL-STD 810G. Niestety wciąż nie poznaliśmy daty premiery ani ceny urządzenia, więc musimy uzbroić się w cierpliwość.
Źródło: GeekWeek.pl/LG/Fot. LG