Multi-Device – wyczekiwana funkcja w końcu trafi do WhatsAppa

Mało rzeczy potrafi tak frustrować, jak komunikator potrzebny do pracy lub kontaktu ze znajomymi, który możesz mieć wyłącznie na jednym urządzeniu. Do WhatsAppa w końcu trafi wyczekiwana funkcja.

Masz dwa smartfony, tablet i laptopa, a Whatsappa możesz mieć tylko na jednym urządzeniu? Nadchodzi właśnie koniec tej katorgi. Opcja, która pozwoli na korzystanie z WhatsAppa na kilku urządzeniach jednocześnie wychodzi z fazy beta.

Funkcja Mutli-Device trafiła do fazy testów beta jeszcze we wrześniu 2021 roku. Początkowo użytkownicy narzekali na sporo problemów, które wywołała aktualizacja. Zdarzało się, że na jednym urządzeniu znikały im wiadomości, a na drugim nie. W związku z tym deweloperzy WhatsAppa rozpoczęli prace nad udoskonaleniem narzędzia.

Reklama

Funkcja Multi-Device pozwoli użytkownikom na połączenie konta z maksymalnie czterema urządzeniami towarzyszącymi. Nadal będzie można używać tylko jednego smartfona, który będzie głównym przyrządem a wszystkie weryfikacje dodatkowych, będą przeprowadzane z jego poziomu. Z WhatsAppa na tabletach i komputerze będzie można korzystać nawet, gdy nadrzędny aparat pozostanie wyłączony. Wszystkie urządzenia towarzyszące zostaną rozłączone, gdy użytkownik nie zaloguje się do aplikacji na smartfonie przez 14 dni.

WhatsApp - jak połączyć nowe urządzenie z kontem?

Żeby z powodzeniem połączyć nowe urządzenie z naszym kontem WhatsApp należy wykonać kilka prostych kroków:

  1. Wejdź na stronę web.whatsapp.com.
  2. Otwórz aplikację mobilną, wejść w ustawienia (trzy kropeczki w prawym górnym rogu ekranu).
  3. Przy imieniu powinien znaleźć się znaczek kodu QR, który należy wcisnąć a następnie zeskanować z wcześniej otworzonej strony internetowej.
  4. Należy potwierdzić operację na smartfonie.

WhatsApp poinformował również, że w momencie, gdy łączysz swój telefon z innym urządzeniem, rozpoczyna ono "wysyłanie w pełni zaszyfrowanej kopii twojej najnowszej historii wiadomości do nowo połączonego urządzenia".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: WhatsApp | komunikator internetowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama