Nadchodzi tani składany smartfon od Samsunga. Premiera jeszcze w tym roku

Samsung Galaxy Fold pierwszej generacji i drugiej to bardzo, ale to bardzo drogie smartfony. Jednak koreański koncern chce odmienić na lepsze tę smutną rzeczywistość za pomocą... tańszego smartfona. Gdzie tkwi haczyk?

Ten pomysł nie powinien nikogo dziwić. W końcu takie innowacyjne urządzenia spopularyzują się tylko wówczas, gdy będą dostępne dla przysłowiowego zwykłego zjadacza chleba. Chociaż do realizacji takiej rzeczywistości upłynie jeszcze dużo wody w Wiśle, to jednak widać już światełko w tunelu. Samsung zamierza bowiem wydać budżetową wersję składanego smartfona Galaxy Z Fold 2 jeszcze w tym roku. Przynajmniej takie wieści dochodzą do nas od ekspertów z serwisu z SamMobile.

Dziennikarze wypatrzyli certyfikację nowego urządzenia mobilnego od Koreańczyków w Wi-Fi Alliance. Pokazał się tam model SM-F415F/DS. Te cyferki oznaczają nic innego, jak nowy model, który ma być składany, ale jednocześnie jego specyfikacja ma mocno odstawać w dół od topowych modeli. Właśnie taki miałby być Galaxy Z Fold 2 dla mas.

Reklama

Samsung zdaje sobie sprawę z faktu, że fani marki chcieliby posiadać składany smartfon ze względu na praktyczność takiego rozwiązania, ale nie tylko nie potrzebują potężnej mocy obliczeniowej, jak i całej plejady aparatów. Przede wszystkim zależy im tylko na rozkładanym urządzeniu, które ma cechy zarówno smartfona, jak i tabletu. Wszystko wskazuje na to, że taki produkt będziemy mogli sobie sprawić na Gwiazdkę.

Galaxy Fold 1 i 2 kosztują blisko 10 tysięcy złotych. Budżetowy składak ma być dostępny w cenie ok. 4-5 tysięcy złotych. To wciąż wysoka cena, ale zawsze o połowę mniejsza. Jeśli rzeczywiście smartfon będzie dostępny w tej kwocie, to możemy oczekiwać, że w ciągu 2 lat cena nowych generacji składanych smartfonów spadnie do 2-3 tysięcy złotych, a wówczas będą mogły one konkurować z modelami ze średniej półki. Trzymamy kciuki za realizację takiej pięknej wizji.

Źródło: GeekWeek.pl/SamMobile / Fot. SamMobile/Samsung

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy