Nowy iPhone, stary problem. Jak przenieść dane z Androida?

Aby przenieść dane z Androida na iPhone’a nie potrzeba szczególnych umiejętności. Wystarczy odpowiednia aplikacja, kilka kliknięć i odrobina cierpliwości. W zależności od wielkości danych, które chcemy transmitować, cały proces może zająć sporo czasu. Podpowiadamy, jak przenieść dane z Androida na iPhone’a oraz sprawdzamy, jak to samo zrobić z listą kontaktów bez instalacji zewnętrznych aplikacji.

Czy można przenieść dane z Androida na iPhone’a?

Przeniesienie danych z Androida na iPhone’a jest możliwe dzięki dedykowanej do tego aplikacji. Ta nazywa się "Przenieś do iOS" i należy pobrać ją na swoje stare urządzenie. Warto na wstępie pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim w czasie migracji oba smartfony nie mogą być używane. W czasie transmisji danych odebranie połączenia lub użycia innej aplikacji przenoszenie danych z Androida na iPhone’a zostanie zablokowane.

Czy można przenieść dane z Androida na iPhone’a? To na pewno się nie uda, kiedy na telefonie z systemem Android włączone są aplikacje lub ustawienia, które mogą wpływać na połączenie WiFi. Co zatem zrobić? Zanim zaczniemy przenosić dane na iPhone’a, należy wyłączyć między innymi funkcje "Sprint Connections Optimizer" czy "Inteligentne przełączanie sieci".  

Reklama

Jak przenieść dane z Androida? Przed rozpoczęciem należy również podłączyć urządzenia do zasilania, bo cały proces może zająć kilka godzin. Oczywiście sprawdzić należy także pamięć nowego iPhone’a i czy przenoszona zawartość pomieści się w telefonie. Dodatkowo należy mieć włączoną funkcję WiFi, a jeżeli zależy nam na przeniesieniu zakładek z przeglądarki Chrome, należy zaktualizować ją do najnowszej wersji na Androidzie.

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a?

Pierwszy krok to wybranie na iPhonie opcji "Przenieś dane z Androida". Ta znajduje się w sekcji "Aplikacje i dane". Następnie na urządzeniu z systemem Android należy uruchomić aplikację "Przenieś do iOS" i stuknąć opcję "Dalej". Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? Na urządzeniu z systemem iOS również należy wybrać opcję "Dalej" po pojawieniu się na ekranie "Przenieś z Androida". Następnie pojawi się 6-cyfrowy kod. 

Jak przenieść dane z Androida na iPhone’a? Jeśli urządzenie z systemem Android wyświetli ostrzeżenie o słabym połączeniu internetowym, można je zignorować. Następnie należy wprowadzić wspomniany kod na Androidzie. Kolejno urządzenie z systemem iOS utworzy tymczasową sieć WiFi. Gdy pojawi się polecenie, należy wybrać opcję "Połącz", aby dołączyć do tej sieci na urządzeniu z systemem Android. Następnie trzeba poczekać na wyświetlenie na ekranie "Przenieś dane".

CZYTAJ TAKŻEJak podłączyć telefon z telewizorem? Najlepsze sposoby

Przenieść dane z Androida na iPhone’a można wybierając zawartość, która ma znaleźć się na nowym smartfonie. Po tym ponownie wybieramy komendę "Dalej". Następnie odkładamy urządzenia, które muszą znaleźć się blisko siebie. Nie należy odłączać ich od zasilania aż do ukończenia procesu, gdy pasek wczytywania na urządzeniu z systemem iOS dojdzie do końca, nawet jeśli urządzenie z systemem Android wcześniej poinformuje o ukończeniu procesu.

Na urządzeniu z systemem Android wybieramy opcję "Gotowe". Finalizacja procesu to konfiguracja już na iPhonie. Na tym należy podążać za instrukcjami, które pojawiają się na ekranie. Muzykę, książki i pliki PDF trzeba przenieść ręcznie.

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a?

Przenieść kontakty z Androida na iPhone’a można bez wspomnianej wyżej aplikacji. Nie potrzebna jest konfiguracja nowego urządzenia, a najbardziej popularny sposób to eksport kontaktów na karcie SIM. Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a? Na telefonie z Androidem należy w ustawieniach znaleźć opcję eksportu kontaktów na kartę SIM. Tę przekładamy do nowego iPhone'a. Tu w ustawieniach wybieramy "Kontakty" oraz opcję "Importuj kontakty z SIM".

Jak przenieść kontakty z Androida na iPhone’a? Oczywiście równie dobrym sposobem jest chmura i konto Google. Tu jednak powodzenie gwarantuje włączona synchronizacja kontaktów z kontem Google. Jeżeli tak jest, wystarczy wejść w ustawienia w swoim iPhonie, a następnie wybrać "Konta" w zakładce "Mail". Następnie wybieramy "Dodaj konto" i "Google", a na samym końcu synchronizujemy kontakty z Androida na iPhonie.

CZYTAJ TAKŻE:

Kontrola rodzicielska na Androidzie. Jak ją włączyć i wyłączyć?

Jak ukryć swój numer telefonu? Załatwi to jeden krótki kod

Ładowarka do telefonu się grzeje? Powód do zmartwień

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone | Android | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy