Oto pierwszy rozwijany smartfon od LG. Na takie właśnie urządzenie czekaliśmy [FILM]

Rozpoczęły się słynne na cały świat targi CES w Las Vegas. W tym roku, z powodu pandemii, odbywają się one w świecie globalnej sieci. LG zaskoczyło wszystkich innowacyjnym smartfonem, który trafi do sprzedaży.

Na takie smartfony czekaliśmy. Chociaż od 2 lat można już kupić składane smartfony, to jednak nie są one tym, co ma szansę się spopularyzować w sensie globalnym. Eksperci uważają, że zmieni się to na lepsze wraz z pojawieniem się pierwszego zwijanego i rozwijanego wyświetlacza.

Taki właśnie zaprezentowało LG. Koreańczycy od kilku lat pracują nad takimi technologiami, ale dopiero teraz są one na tyle praktyczne, bezpieczne i trwałe, że mogą powstać z nich produkcyjne smartfony. Do tej pory zwijane ekrany mogliśmy widzieć w telewizorach LG z serii Signature OLED R, ale to nieco inny system.

Reklama

LG Rollable w ciągu kilku sekund może zmienić się z ekranu typowego smartfona w ten z tabletów. Niestety, niewiele więcej wiadomo o tym urządzeniu, ale LG jakiś czas temu podało, że pierwsze takie zwijane smartfony mają pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku.

Z nieoficjalnych źródeł wynika jednak, że LG Rollable będzie miał 6,8-calowy (smartfon) i 7,4-calowy (tablet) ekran wraz z topowym chipsetem Snapdragon 888, 16 GB pamięci RAM i baterią 4200 mAh. Ekran urządzenia będzie miał rozdzielczość 1600 x 2428 przy wielkości 7,4 cala i 1080 x 2428 przy 6,8 cala.

Taka konstrukcja na bank stanie się hitem. Mamy tutaj bowiem do czynienia z małym, cienkim i kompaktowym smartfonem, którego nie trzeba rozkładać, by móc pracować na większym ekranie. Wystarczy chwila i ekran rozwinie się do rozmiarów tabletowych. Miejmy wszyscy nadzieję i trzymajmy mocno kciuki, by tylko cena była tam zachwycająca, jak możliwości tego urządzenia.

Źródło: GeekWeek.pl/LG / Fot. LG

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama