Pierwszy na świecie składany smartfon doczekał się swojego następcy [FILM]

Obecnie na rynku dostępnych jest w sprzedaży już kilka różnych modeli składanych smartfonów od producentów z różnych krajów świata. Jednak najtańszym i najbardziej popularny jest tylko jeden, Flexpai.

Royole, czyli firma wywodząca się ze słynnej Doliny Krzemowej, jako pierwsza na świecie zaprezentowała w pełni funkcjonalny składany smartfon w 2018 roku. Flexpai sprzedał się tak świetnie, że firma postanowiła zbudować jego następcę, w którym wyeliminowano problemy wieku dziecięcego.

Flexpai 2 właśnie pojawił się w aplikacji AnTuTu, czyli testującej urządzenia mobilne. Okazuje się, że nowe wcielenie innowacyjnego smartfona uzyskało tam całkiem dobry wynik, jak na tego typu sprzęt, bo 526023 punktów. Z ujawnionych informacji wynika, że smartfon posiada na swoim pokładzie Snapdragona 865, od 8 do 12 GB pamięci RAM i od 128 do 256 GB pamięci wewnętrznej. Flexpai 2 działa pod kontrolą Androida 10.

Reklama

Tymczasem z TENAA dowiadujemy się, że Royole zdecydowało o wykorzystaniu w Flexpai 2 aż 7,8-calowego wyświetlacza AMOLED o proporcjach 4:3. Dysponuje on rozdzielczością 1920 x 1440 pikseli. Jeśli chodzi o aparaty, to szczęśliwi posiadacze nowej generacji składaka od Royole będą mogli liczyć na cztery oczka z głównym obiektywem o rozdzielczości 64 MP. Urządzenie może poszczycić jest też dość dużym akumulatorem o pojemności 4500 mAh.

Źródło: GeekWeek.pl/CNET/Royole / Fot. Royole

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy