Premiera składanego Mate X na dniach. W sklepach pojawiły się plakaty reklamowe

Problemy koncernów z ich psującymi się składanymi smartfonami najwyraźniej są już przeszłością. Wszystko wskazuje na to, że Galaxy Fold od Samsunga i Mate X od Huawei pojawią się w sklepach jeszcze w wakacje.

Przynajmniej tak można wywnioskować po informacjach, które chodzodzą do nas z Chin, gdzie w lokalnych sklepach zaczęły pojawiać się plakaty reklamowe z Mate X w roli głównej. Podobnie jest również z Galaxy Fold. Samsung podał, że już pozbył się bolączek dręczące swoje futurystyczne urządzenie i jest gotowy do sprzedaży.

Eksperci uważają, że składany smartfon z elastycznym ekranem od chińskiego Huawei jest znacznie praktyczniejszy w normalnym użytkowaniu od Galaxy Fold. Oba urządzenia dzieli też cena. Mate X ma być bowiem sporo tańszy od Galaxy Folda, ale i też wyglądać nieco bardziej ubogo.

Reklama

Nad tego typu wynalazkami pracują też inżynierowie z innych największych technologicznych koncernów. Nie mamy co się jednak spodziewać, że ich premiera nastąpi w tym roku. Większość chce najpierw zobaczyć, jaką popularnością będą cieszyły się pierwsze składane smartfony od Huawei i Samsunga, a następnie podejmą decyzję, w którą stronę kierować rozwój swoich projektów.

Tak czy inaczej, rok 2019 i 2020 miną pod znakiem takich innowacyjnych urządzeń. W kolejnych miesiącach na pewno na rynku zacznie pojawiać się wiele różnych ich odmian, bo coraz to bardziej pomysłowe projekty trafiają do biur patentowych, więc każdy, kto oczekuje od urządzeń mobilnych większej praktyczności, będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Trzeba tutaj powiedzieć jasno, że pierwsze urządzenia tak naprawdę będą pełniły rolę testową, a ich szczęśliwi posiadacze będą jakby fundatorami prac nad nimi, bo z ich pomocą firmy wyznaczą kierunki rozwoju urządzeń mobilnych na następne lata. Jeśli chcecie wziąć udział w tych oficjalnych testach, to kupcie sobie składany Mate X lub Galaxy Fold, a jeśli chcecie posiadać naprawdę pożądne i sprawdzone urządzenie, to poczekajcie do przeszłego roku, a w międzyczasie odkładajcie pieniądze, bo na pewno nie będzie to tania rzecz.

Źródło: GeekWeek.pl/GSMArena / Fot. GSMArena

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy