Samsung prezentuje Galaxy S4 i Galaxy S4 mini w standardach TDD-LTE i FDD-LTE

Firma Samsung Electronics zaprezentowała dziś pierwsze na świecie komercyjne urządzenia z technologią płynnego przekazywania połączeń w standardach TDD-LTE (Time-Division Duplex) i FDD-LTE (Frequency Division Duplex).

Standardy TDD-LTE i FDD-LTE stają się coraz popularniejsze
Standardy TDD-LTE i FDD-LTE stają się coraz popularniejszeAFP

Samsung wprowadzi na rynek wersje smartfonów Samsung GalaxyS4 i Samsung GALAXY S4 mini obsługujące oba tryby LTE - TDD/FDD, zapewniając w ten sposób nieprzerwaną i płynną komunikację głosową oraz wymianę danych nawet wtedy, gdy dane urządzenie przełącza się z jednego typu sieci LTE na inny.

- Prezentacja urządzeń z technologią płynnego przekazywania połączeń TDD/FDD LTE potwierdza zaangażowanie firmy Samsung w kwestię poprawy komfortu użytkowania. Pierwsze na rynku urządzenia z technologią płynnego przekazywania połączeń w standardzie TDD/FDD pozwolą klientom w pełni docenić korzyści płynące z szybkiej, mobilnej wymiany danych, niezależnie od miejsca, w którym przebywają - powiedział JK Shin, prezes i dyrektor działu IT & Mobile w Samsung Electronics, dodając:

Chociaż większa część operatorów wykorzystuje obecnie technologię FDD-LTE, prognozuje się wzrost znaczenia alternatywnej technologii TDD-LTE, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, na Bliskim Wschodzie, w Europie Północnej i Wschodniej, a także w Południowo-Zachodniej Azji, jak również coraz większy jej udział w ogólnoświatowym rynku LTE. Płynne przekazywanie połączeń pomiędzy sieciami FDD-LTE i TDD-LTE stanowi niezwykle istotną cechę z punktu widzenia użytkowników końcowych i operatorów, w szczególności na rynkach wykorzystujących równolegle obydwie technologie.

Telefon zapewnia użytkownikom nieprzerwany transfer danych bez żadnych opóźnień podczas przeglądania stron internetowych oraz wykonywania połączeń głosowych, nawet w trakcie zmiany sieci. Technologia ta dodatkowo gwarantuje w pełni globalne rozwiązania roamingowe z wykorzystaniem LTE, dając użytkownikom dostęp do szybkich i zróżnicowanych treści multimedialnych, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Z punktu widzenia operatorów zastosowanie zarówno trybu TDD-LTE jak i FDD-LTE może wspomagać efektywne zarządzanie ruchem danych oraz utrzymanie wysokiej jakości usług. Przykładowo, operator może przekazywać ruch danych z częstotliwości FDD-LTE na TDD-LTE w przypadku znacznego obciążenia częstotliwości FDD-LTE.

Jak wynika z informacji zgromadzonych przez prowadzącą badania rynku firmę Strategy Analytics, światowy rynek LTE będzie rozwijał się w średnim tempie 20 proc. rocznie - z 270 milionów urządzeń w roku 2013 do 680 w 2017. Przewiduje się, że do roku 2015 technologia TDD-LTE będzie stanowiła 18 proc. całego rynku LTE. Usługi TDD-LTE świadczy obecnie 14 operatorów w 10 krajach.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas