Xiaomi 14 i 14 Pro, Watch S3 i HyperOS zaprezentowane. Znamy ceny i nowości

Xiaomi zaprezentowało nowe smartfony z serii 14. Wśród nich jest flagowiec Xiaomi 14 Pro z konkretnym aparatem fotograficznym. Firma pokazała również w Chinach nowego smartwatcha o nazwie Xiaomi Watch S3 oraz nowe oprogramowanie w postaci HyperOS, które zastępuje po kilkunastu latach MIUI.

Xiaomi zorganizowało w Chinach specjalną konferencję, która dla firmy była najważniejszym wydarzeniem tego roku. Nie tylko z racji nowych produktów, które pokazano. Głównie za sprawą nowego oprogramowania o nazwie HyperOS, które po kilkunastu latach na sprzętach marki zastąpi wysłużone MIUI.

Xiaomi 14 i 14 Pro to nowe flagowce

Xiaomi 14 to seria obejmująca dwa flagowce marki. Droższy model otrzymał w nazwie dopisek Pro. Ceny w przypadku tańszego telefonu zaczynają się od 3999 juanów (ok. 2,3 tys. zł). Wariant Pro będzie dostępny od 4999 juanów (ok. 2,9 tys. zł). Są to kwoty dotyczące chińskiego rynku i w Europie oczywiście zapłacimy więcej.

Reklama

Xiaomi 14 ma 6,36-calowy ekran OLED 120 Hz. Za obliczenia w smartfonie odpowiada nowy procesor Snapdragon 8 Gen 3. Telefon ma potrójny aparat fotograficzny z 50-megapikselowymi sensorami. Główny obiektyw ma światło przysłony f/1.6. Kamera powstała we współpracy z firmą Leica. Bateria ma pojemność 4610 mAh i wspiera szybkie ładowanie o mocy 90 W.

Xiaomi 14 Pro ma większy ekran o przekątnej 6,73 cala i rozdzielczości QHD+. Ten model telefonu otrzymał także lepszy aparat fotograficzny. Główny obiektyw ma zmienne światło przysłony w zakresie f/1.42-4.0 i wspiera stabilizację o nazwie Hyper OIS. Urządzenie ma też nieco większą baterię o pojemności 4880 mAh i ładowaniem o mocy 120 W.

Smartwatch Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 to kolejna nowość zaprezentowana w trakcie wydarzenia. Smartwatch jest ewolucją całej linii zegarków marki. Urządzenie ma 1,43-calowy ekran AMOLED o jasności do 600 nitów. Następnie mamy pojemną baterię 486 mAh (do 7 dni pracy) oraz pulsometr nowej generacji, który dostarcza o 20 proc. dokładniejsze odczyty. Gadżet pozwala na monitorowanie ponad 150 aktywności fizycznych i jego ceny w Chinach zaczynają się od 799 juanów (ok. 460 zł).

HyperOS zastępuje MIUI

Po kilkunastu latach Xiaomi rezygnuje z nakładki MIUI na rzecz nowego oprogramowania o nazwie HyperOS. Pod jego kontrolą będą pracować nie tylko telefony, a wszystkie sprzęty wchodzące w skład ekosystemu marki, który ciągle się rozrasta. Ma on zapewniać dobrą wydajność, szybkie połączenia pomiędzy sprzętami dzięki technologii HyperConnect oraz uniwersalność.

HyperOS korzysta także z rozwiązań opartych na AI. Są to m.in. HyperMind, które uczy się nawyków użytkownika i w ten sposób jest w stanie lepiej mu służyć każdego dnia. Xiaomi chwali się także nowymi opcjami, które mają zwiększyć bezpieczeństwo oraz prywatność.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Xiaomi | Smartfon | Smartwatch
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama