Xiaomi ujawnia, kiedy rozpocznie sprzedaż swojego składanego smartfona [FILM]

Chiński koncern produkujący świetne urządzenia mobilne nie chce pozostać w tyle za światową konkurencją i przygotował swój składany smartfon z elastycznym ekranem, który ma być najtańszy na rynku.

Pierwsze zdjęcia innowacyjnego smartfonu od Xiaomi mogliśmy zobaczyć na początku stycznia 2019 roku. Wówczas krążyły pogłoski, że urządzenie pojawi się na targach elektroniki użytkowej CES w Las Vegas, ale ostatecznie tak się nie stało.

Najprawdopodobniej składany smartfon z elastycznym ekranem wciąż znajdował się na etapie wczesnego prototypu, dlatego koncern nie zdecydował się go oficjalnie zaprezentować przed konkurencją i szerszą publicznością na tak wielkim wydarzeniu rangi światowej, jakim niewątpliwie jest CES. Mimo wszystko, wiemy, że trwają nad nim intensywne prace.

Reklama

Takie zapewnienia dał nam teraz szef Xiaomi. Poinformował, że to innowacyjne urządzenie trafi do sprzedaży już na początku przyszłego roku. Ma to być najtańszy tego typu smartfon na rynku. Eksperci uważają, że będzie on wyposażony w najnowocześniejsze technologie, których próżno będzie szukać u konkurencji, czyli np. składanych Galaxy Z Fold 2 od Samsunga. Wymienia się tutaj np. technologię ukrycia kamerki do selfie pod ekranem.

W chińskiej przestrzeni sieci pojawił się nowy materiał filmowy, na którym możemy zobaczyć innowacyjny smartfon/tablet Xiaomi z bliska. Zamieścił go Donovan Sunga, jeden z dyrektorów firmy. Trzeba przyznać, że pomysł chińskich inżynierów na sposób składania ekranu jest najlepszy spośród wszystkich urządzeń, jakie dotychczas mieliśmy okazję zobaczyć. Przynajmniej ja odnoszę takie wrażenie.

„Ta symetryczna, podwójnie złożona forma, doskonale łączy możliwości tabletu i telefonu, co jest nie tylko praktyczne, ale też wygląda piękne” - powiedział Lin Bin, prezes Xiaomi. Smartfon jest dość małych rozmiarów, ale po rozłożeniu zmienia się w spory, praktyczny tablet, na którym można wykonywać kilka akcji jednocześnie. To zasługa jego składania się na trzy części, a nie na dwie, jak to widzieliśmy w reszcie podobnych urządzeń. Sam wyświetlacz też pięknie się składa i nie widać na nim żadnych odkształceń, które psują cały efekt np. w pierwszym zaprezentowanym oficjalnie na świecie składanym smartfonie z elastycznym ekranem, a mianowicie Royole FlexPai.

Niestety, nic więcej nie wiadomo o tym urządzeniu, ani o jego specyfikacji. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na więcej wieści. Jednak już teraz pewne jest, że 2020 i 2021 roku miną pod znakiem właśnie takich innowacyjnych urządzeń. Każdy liczący się producent będzie miał składane smartfony w swojej ofercie, ale najlepsze urządzenia pojawią się już po okresie bolączek ich wieku dziecięcego, więc warto byście wstrzymali się z ich zakupem do roku 2021.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama