Zobaczcie, jak pięknie śmiga 5G na składanym smartfonie Huawei Mate X

Ostatnio Huawei znajduje się na cenzurowanym w Stanach Zjednoczonych i u ich sojuszników, ale nie przeszkadza to firmie dalej prężnie się rozwijać. Koncern właśnie pokazał, jak pięknie śmiga sieć 5G na ich składanym Mate X.

W Chinach i Korei Południowej sieć 5G powstała i została skomercjalizowana jako pierwsza na świecie. W tej chwili miliony Chińczyków i Koreańczyków już cieszy się możliwością superszybkiego przeglądania skarbnicy wiedzy, jaką jest Internet, i wymieniania się w niej multimediami nawet w jakości 4K.

Z tej okazji coraz więcej producentów sprzętu mobilnego planuje stworzyć, testuje lub już nawet oferuje pierwsze modele posiadające na swoich pokładach superszybkie modemy obsługujące technologię 5G. Jednym z takich urządzeń jest też Mate X. Jako że Huawei jest pionierem budowy tej technologii na całym świecie, możemy być pewni, że będzie ona działać na Mate X wyjątkowo sprawnie.

Reklama

W sieci pojawiły się screeny z testów urządzenia działającego w sieci 5G. Udało się na nim osiągnąć download na poziomie ponad 1 Gbps i upload na 96 Mbps. Według najnowszych informacji, składany smartfon z elastycznym ekranem od Huawei powinien trafić do sklepów w ciągu 2-3 miesięcy.

Przypominamy, że Huawei Mate X posiada 6,6-calowy wyświetlacz, który powiększa się do 8 cali (8:7.1 - 2480 x 2200 pixeli). W środku znajduje się procesor Kirin 980 z modemem Balong 5000 5G. Oba układy współpracują z 8 GB pamięci RAM, 512 GB pamięci wewnętrznej oraz Androidem 9. Oczywiście docelowo zastąpi go system Hongmeng OS. Smartfon posiada również trzy aparaty 40 MP + 16 MP + 8 MP oraz baterię o pojemności 4500 mAh obsługująca szybkie ładowanie 55 W.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter/@globaltimesnews / Fot. @globaltimesnews

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy