Chcesz lepiej wyglądać? Makijaż zwiększa atrakcyjność także mężczyzn

Wiele badań przeprowadzonych na paniach potwierdza, że dobrze wykonany makijaż zwiększa ich atrakcyjność. Psycholożki ze Stanów Zjednoczonych postanowiły sprawdzić, czy podobne efekty mogą uzyskać również panowie, którzy w obecnych czasach zdecydowanie rzadziej od kobiet decydują się na tego rodzaju poprawianie swojego wyglądu. Jak się okazuje, wyniki były bardzo podobne.

Branża kosmetyczna rozwija się dynamicznie na całym świecie. Z roku na rok przedsiębiorstwa generują coraz większe zyski, a wiele osób nie wyobraża już sobie wyjścia z domu bez nałożenia odpowiednich upiększaczy.  

Jak powszechnie wiadomo, zdecydowanie częściej makijaż wykonują sobie kobiety. Z przeprowadzonego kilka lat temu badaniu wynika, że aż ponad połowa mieszkanek naszego kraju codziennie poświęca swój czas na wykonanie odpowiedniego make-upu.

Taki odsetek nie powinien dziwić, gdyż już naukowo udowodniono, że dzięki takiemu zabiegowi są one postrzegane za bardziej atrakcyjne zarówno przez mężczyzn, jak i przez inne kobiety. Co więcej, makijaż może także wpływać realnie na ich losy poprzez na przykład łatwiejsze znalezienie partnera czy nawet uzyskanie krótszego wyroku w sądzie.

Reklama

Makijaż zwiększa atrakcyjność mężczyzn

Jako że większość badań poświęconych makijażowi dotyczy kobiet, dwie psycholożki pochodzące ze Stanów Zjednoczonych postanowiły sprawdzić, czy podobny efekt w aspekcie atrakcyjności uzyskają także panowie, którzy w ostatnich latach coraz częściej sięgają po różnego rodzaju kosmetyki.

Skonstruowały one proste badanie polegające na porównywaniu dwóch zdjęć kilkudziesięciu mężczyzn. Na jednym z nich panowie nie mieli make-upu, a na drugim już tak - oczywiście wykonany przez profesjonalistkę. Fotografie zostały ocenione pod kątem atrakcyjności przez 200 osób.

- Odkryliśmy, że twarze mężczyzn były oceniane jako bardziej atrakcyjne pod względem wyglądu, gdy były prezentowane z subtelnym makijażem w porównaniu z twarzami bez makijażu. Dotyczyło to zarówno oceny mężczyzn, jak i kobiet - powiedziała Carlota Batres, współautorka badania.

Warto zaznaczyć, że makijaż nie dawał panom aż tak wielkich korzyści pod względem atrakcyjności jak daje paniom, aczkolwiek nawet niewielki wpływ może dać ostatecznie wielkie korzyści.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: makijaż
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy