5 aplikacji, które zadbają o bezpieczeństwo danych

Aplikacja, która automatycznie zamienia poufne rozmowy w niewinnie wyglądającą wymianę zdań. Program, dzięki któremu nie pozostawimy cyfrowych odcinków w mediach społecznościowych oraz funkcja pt. „Twoja wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 10 sekund”, które dotyczy maila - przygotowaliśmy 5 aplikacji, dzięki którym poufne informacje nimi pozostaną.

Sesam(i)e otwórz się

Sesame jest chyba najbardziej znaną aplikacją, która zabezpiecza treści wysyłanych wiadomości. W opisie, aplikacja chwali się, że użytkownik programu może bezpiecznie przesyłać prywatne wiadomości oraz zdjęcia i być pewien, że pozostaną one w jego posiadaniu. Dodatkowo może on kontrolować kto i co widział oraz co z tym w następnej kolejności zrobił. Dzięki tej aplikacji masz kontrolę nad twoimi wysłanymi wiadomościami, widzisz co stało się z nimi później - liczba wyświetleń, czasy, czy zostały zapisane albo przesłane dalej, zawsze możesz zrezygnować i "zabrać" treści z aplikacji.

Reklama


Get Xpire - zacieranie śladów

Hasło, które przyświeca aplikacji brzmi następująco: prosty sposób, aby wymazać swoje cyfrowe odciski. Kiedy zetkniesz się po raz pierwszy z aplikacją, ciężko zrozumieć jej przeznaczenie. Jednak po głębszej analizie ta aplikacja naprawę może okazać się bardzo przydatna - jedną z jej najciekawszych funkcji jest algorytm, który pozwala obliczyć ile ryzykujemy publikując konkretny wpis. Jako, że nie wszystko co publikujemy musi pozostać w mediach na zawsze, program pozwala publikować wpisy w mediach społecznościowych, które po pewnym czasie ulegają autodestrukcji.


Kibo - pod osłoną codzienności 

Kolejna aplikacja z cyklu "zabawne", ale może się ona okazać przydatna, jeśli rzeczywiście mamy coś do ukrycia albo kiedy prowadzimy z kimś poufną konwersację. Aplikacja mobilna Kibo umożliwia użytkownikom ukrycie prywatnych wiadomości pod zasłoną codziennego, zwykłego przekomarzania się. Konkretniej rzecz ujmując Kibo jest klawiaturą, która pozwala ukrywać prywatne wiadomości. Pisząc prywatną wiadomość, automatycznie zostanie ona zamieniona na inną. Jak działa aplikacja Kibo? Kiedy ikonka "kłódki" jest włączona wówczas iMessage pokazuje wiadomości, które wyglądają jak niewinna wymiana zdań. Aby zobaczyć jaką treść ukrywa ‚wiadomość - nakładka" wystarczy kliknąć na nią dwa razy. 


Reporter Camera - ukryj zdjęcia przed wścibskimi oczami

Na początku aplikacja wygląda jak zwykły program do edytowania zdjęć. Między innymi dlatego, że ma takie funkcje, ale ma również jedną opcję, która wyróżnia ją na tle pozostałych aplikacji. Jest to możliwość gromadzenia zdjęć w osobnej galerii oraz objęcie jej hasłem zabezpieczającym.


Samozniszczenie za pięć, cztery...

Wydaje Ci się, że frazę "ta wiadomość ulegnie samozniszczeniu za 10 sekund" usłyszysz tylko w filmach? Aplikacja Dmail pozwala wysłać maila, który zniknie za ustawiony przez użytkownika czas. Chcesz aby odbiorca nie mógł przesłać wiadomości nigdzie dalej albo nie mógł jej zapisać?  W takim razie to narzędzie na pewno uznasz za przydatne. Program nie jest stricte przeznaczony na smartfony, ale jako że znaczną część maili wysyłamy właśnie z urządzeń przenośnych, aplikacja może okazać się przydatna.

Mobileclick.pl.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy