Android 9.0 P coraz bliżej. Ujawniono nową funkcję

Użytkownicy forum XDA Developers dotarli do nowej funkcji nadchodzącej generacji systemu Android. Chodzi o odrzucanie całych grup niechcianych połączeń. To będzie bat na telemarketerów i oszustów.

Wersja deweloperska Androida P nadchodzi wielkimi krokami. W sieci pojawiają się kolejne doniesienia na temat funkcji, które pojawią się w następnej generacji systemu. Ostatnio w jej kodzie odnaleziono zapisy, które świadczą o tym, że będzie ona posiadała system blokujący dostęp do kamery aplikacjom działającym w tle. 

Teraz pojawiły się doniesienia o nowym rozwiązaniu, które zostało zaproponowane przez inżynierów Sony. Chodzi o możliwość blokowania/filtrowania połączeń, które najprawdopodobniej są uciążliwym telemarketingiem albo różnego rodzaju oszustwami. Nie chodzi tutaj o konkretne numery, a grupy numerów, co jest bardzo istotnym szczegółem. System ma weryfikować każde przychodzące połączenie i automatycznie odrzucać podejrzanych dzwoniących. 

Reklama

Podobne rozwiązanie pojawia się w niektórych nakładach systemowych i jest z reguły chwalone przez użytkowników, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby pojawiło się także w czystej wersji oprogramowania. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy