Android M - system Google dla samochodów

Mobilny system Android można spotkać już niemalże we wszystkich rodzajach urządzeń – przechodząc od reklam w gazetach, przez smartfony, na lodówkach kończąc. Jednak skoro jest to „mobilne” oprogramowanie to czemu tak długo czekaliśmy, aby pojawił się w samochodach?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Obecne wersje Androida musiały zostać bardzo mocno przerobione, aby nadawały się do stosowania jako centrum multimedialne i sterownik niektórych układów elektronicznych w samochodach. W takim wypadku Google przy tworzeniu następcy Android 5.0. chce ponownie otworzyć się na ten rynek. Ma to być jednak osobny projekt w stosunku do Android Auto (poprzednie przedsięwzięcie Google dotyczące motoryzacji). Wtedy w projekt zaangażowało się kilka firm, wśród nich cała grupa VAG (z Bentleyem na czele). Android M ma być systemem jeszcze bardziej "przyjaznym" branży motoryzacyjnej. W tym wypadku zapewne duży nacisk będzie postawiony na połączenie samochodu ze smartfonem.

Reklama

Jakich dodatkowych funkcji mamy się spodziewać? Tego jeszcze nie wiadomo i Google zapewne szybko nie ujawni takich informacji. Niemniej jednak sam system Android M na pewno ujrzymy w przyszłym roku i najprawdopodobniej, podobnie jak teraz, w trzecim kwartale.

Łukasz Pająk

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy