Apple ogłasza program wymiany baterii w niektórych iPhone'ach 5

Ruszyła kolejna akcja serwisowa sprzętu Apple. Producent ustalił, że część iPhone'ów 5 może mieć problemy z żywotnością baterii, chodzi o urządzenia sprzedawane w okresie od września 2012 do stycznia 2013.

Jak sprawdzić czy smartfon kwalifikuje się do programu wymiany baterii? Apple przygotowało specjalną stronę na której należy wprowadzić numer seryjny urządzenia. Na tej podstawie odbywa się weryfikacja. Aby wyświetlić numer seryjny należy przejść z poziomu urządzenia do Ustawienia > Ogólne > To urządzenie.

Wymiana realizowana jest przez autoryzowane serwisy Apple i rusza w Europie 29 sierpnia 2014. Akcja potrwa do 1 marca 2015. Jeżeli sprzęt kwalifikuje się do wymiany należy pamiętać aby przed oddaniem iPhone'a do serwisu wykonać backup za pomocą iTunes lub iCloud, wyłączyć Znajdź mój iPhone, a także wymazać zawartość telefonu (Ustawienia > Ogólne > Wyzeruj > Wymaż całą zawartość).

To nie pierwsza tego typu akcja w tym roku. Na początku czerwca informowaliśmy, że Apple ruszyło z programem wymiany ładowarek USB o mocy 5 W.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: iPhone 5 | bateria w telefonie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy