Apple udostępni aktualizację, która pozwoli wyłączyć spowalnianie starszych modeli

System iOS 11 w najbliższym czasie ma otrzymać możliwość monitorowania pracy procesora i wyłączania ukrytej funkcji oszczędzania energii.

Tim Cook, w wywiadzie dla ABC News, ujawnił, że kolejnym elementem zmiany strategii w sprawie spowalniania starszych urządzeń, ma być wprowadzenie do oprogramowania specjalnego panelu, w którym będzie można zarządzać mocą procesora i dezaktywować funkcję ograniczania wydajności. 

Dotychczas, powyższe procesy odbywały się poza użytkownikiem i nie miał on żadnej kontroli, ani nawet wglądu w to, jak system zarządza mocą obliczeniową. Oprócz zarządzania wydajnością, w nowej zakładce ustawień pojawi się także wskaźnik zużycia baterii, który poinformuje użytkownika o tym, kiedy warto wymienić ogniwo na nowe. 

Przypomnijmy, że niedawno wyszło na jaw, że Apple celowo zmniejsza wydajność starszych iPhone'ów - firma sama przyznała się do takich praktyk. To nie spodobało się użytkownikom, którzy otwarcie manifestowali swoje niezadowolenie, a część z nich zadeklarowała, że w przyszłości nie zamierza już kupować 

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy