Reklama

Aż 128 GB pamięci w smartfonach już wkrótce!

Obecne smartfony i tablety coraz częściej są pozbawiane slotu na karty pamięci. W takim wypadku jesteśmy zdani tylko na pamięć wewnętrzną, której czasami brakuje. Dzięki Samsungowi problemy z narzekaniem mogą się zakończyć.

Już w niedalekiej przyszłości 128 GB pamięci nie będzie tylko pobożnym życzeniem. Samsung masowo produkuje takie układy i mają one znaleźć się w nadchodzących smartfonach. Pierwsze egzemplarze z tą pamięcią mogą pojawić się już w przyszłym roku. Czyżby w Galaxy S IV?

Parametry nowych "dysków" prezentują się całkiem nieźle. Odczyt na poziomie 140 MB/s, a zapis 50 MB/s. Więcej pamięci powinno oznaczać zwiększenie się samego układu, jednak pamięci Samsunga zostały tak zaprojektowane, żeby wielkością nie różniły się od tych stosowanych obecnie.

Więcej pamięci (oraz rozwój rozwiązań w chmurze) będzie także zwiastować powolne pożegnanie slotów na karty pamięci. Skoro wbudowana może mieć pojemność aż 128 GB, to nie będzie sensu montowania gniazda, które niepotrzebnie zajmuje miejsce. Ciekawi mnie tylko o ile droższe będą wersje z taką ilością pamięci od tych z 32 GB. Mam nadzieję, że cena nie będzie zaporowa...

Reklama

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: karty pamięci | pamięć | Smartfon | samsung

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy