Będzie więcej Vodafone w Polkomtelu

Na razie nie dokonano zmiany prezesa spółki Polkomtel, operatora sieci komórkowej Plus, ale szykują się zmiany własnościowe. Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", PKN Orlen ma wyjść z Polkomtela, a jego akcje mają dostać pozostali akcjonariusze, w tym Vodafone.

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", Vodafone otrzymał już nieoficjalnie obietnicę od polskiego rządu, że będzie mógł dokupić kolejny pakiet akcji sięgający ok. 10 proc. Ale musiałby pójść na ustępstwo.

Z planu PiS do jakiego dotarła "Gazeta Wyborcza" wynika, że udziałowcy spółek kontrolowanych przez państwo nie mają zamiaru wycofywać się ze spółki oddając ją w ręce Vodafone. PiS nadal chce zachować kontrolę nad operatorem.

Zwiększeniu tej kontroli mają też służyć zmiany w zarządzie spółki. Na środowym posiedzeniu rady nadzorczej wprawdzie nie doszło do spodziewanej dymisji prezesa Polkomtela, Jarosława Bauca (rada przerwała posiedzenie i nie doszła jeszcze do tego punktu obrad), ale na kolejnym posiedzeniu w czerwcu mogą nastąpić zmiany - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Reklama
Media2
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | Gazeta Wyborcza | 'Gazeta Wyborcza' | Polkomtel SA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy