Bing bliski 30 proc.

Wygląda na to, że połączenie Binga i Yahoo! zaczęło przynosić efekty na amerykańskim rynku. Z danych Experia Hitwise wynika, że Bing jest używany już podczas 27,44 proc. wyszukiwań.

Jeszcze w grudniu było to 25,77 proc., zatem wyszukiwarka Microsoftu zanotowała 6-procentowy wzrost. W tym samym czasie udziały Google spadły z 69,67 do 67,95 proc. Coraz większa liczba firm badawczych twierdzi, że udziały Binga w USA zbliżają się do granicy 30 proc. Zdaniem ComScore w grudniu wynosiły one 24,4 proc. Danych za styczeń jeszcze nie podano.

Co więcej Bing nie tylko rośnie w siłę ale, jak wynika z informacji Experia Hitwise, skuteczniej kieruje internautów na witryny, co jest ważne dla reklamodawców. W styczniu aż 81 proc. wyszukiwań dokonanych za pomocą Binga zakończyło się odwiedzeniem jednej ze znalezionych witryn. W przypadku Google odsetek ten wynosił 65 proc.

Reklama

\Wyniki z USA niekoniecznie muszą znaleźć przełożenie na resztę świata. Obecnie udziały Google w rynku światowym wynoszą 85,37 proc, do Yahoo! należy 6,14 proc., a do Binga 3,68 proc.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl
Dowiedz się więcej na temat: proca | Bing
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy