Reklama

Co nas czeka w przyszłości: zwijane tablety?

Futurystyczny, intrygujący, ciekawy... tymi słowami można określić pomysł stworzenia Rolltop - urządzenia zwijanego w rulon.

Zdaniem jego pomysłodawców, dzisiejsze przenoszenie tabletów i komputerów za pomocą specjalnych toreb chroniących jest zbyt niepraktyczne, a dodatkowo trzeba zawsze pamiętać o ładowarce i ewentualnym stylusie. Według nich, Rolltop to przyszłość jaka czeka wspomniany sprzęt. Czy faktycznie?

Może najpierw zastanówmy się czym, z założenia, ma być Rolltop. Projekt zakłada, że będzie to elastyczna płytka z dotykowym wyświetlaczem OLED (obsługującym multitouch), który można dowolnie wyginać. Ma to być przenośny sprzęt, który ma służyć zarówno jako tablet - w tym przypadku graficzny (17"), laptop (13") i monitor (17") - w zależności od tego, w jaki sposób go ułożymy/postawimy/zegniemy.

Reklama

Najważniejszy jest fakt, że ma się to wszystko zwijać w rulon, który sam w sobie ma oferować ładowarkę do tego sprzętu (oczywiście podłączaną normalnie do prądu) oraz specjalny stylus. Brzmi ciekawie? Owszem. Realna wizja? Jak najbardziej.

Od kilku lat na wielu targach technologicznych można zobaczyć koncepcje giętkich wyświetlaczy, które - jak obiecują producenci - mają pojawić się w urządzeniach elektronicznych już niebawem. Jeśli uda się stworzyć odpowiednio giętkie chipy i podzespoły do wspomnianych urządzeń tak, by przy zwijaniu nie ulegały żadnym zniszczeniom (a przecież już takowe się pojawiają), to może to być całkiem ciekawy pomysł, na którego realizację czekam z niecierpliwością i zaciekawieniem.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy