Czy smartfony Samsunga wysyłały fotografie do przypadkowych osób?

Złe wiadomości dla osób, które korzystały z aplikacji koreańskiego producenta. Telefony Samsunga miały wysyłałać fotografie do losowych znajomych znajdujących się w książce adresowej smartfona.

W sieci zaczęły pojawiać się zgłoszenia o tym, iż urządzenia Samsunga wysyłają losowe fotografie użytkowników do osób znajdujących się w książce adresowej na smartfonie. Przyczyną problemu jest aplikacja Samsung Messeges, która jest domyślnym programem do obsługi wiadomości na urządzeniach Koreańczyków.

Na całe szczęście Samsung wie już o tej sprawie i postanowił wydać specjalne oświadczenie. Producent jest zaznajomiony z problemem i zachęca do kontaktu ze wsparciem technicznym. W najbliższych dniach powinna pojawić się również stosowna poprawka, która rozwiąże ten niefortunny incydent. 

Reklama

Jak więc wyeliminować ten uciążliwy problem samemu? 

Na smartfonach Samsunga należy zmienić domyślną aplikację do obsługi wiadomości SMS. W ustawieniach urządzenia można również wyłączyć program "Samsung Messeges", który do tej pory wykorzystywał pamięć oraz inne zasoby telefonu.

Póki co oprócz podjęcia tego typu działań nie pozostaje nic innego, jak tylko czekać na stosowną poprawkę od Samsunga.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Samsung
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy