Czy to już koniec marki Lumia?

Według nieoficjalnych informacji, Microsoft do końca roku planuje zakończyć sprzedaż smartfonów z serii Lumia.

W ciągu ostatnich miesięcy Microsoft zupełnie zaniedbał swoje smartfony. W portfolio producenta znajdują się aktualnie tylko cztery modele, z czego najświeższy został zaprezentowany na początku tego roku. Ze względu na słabą sprzedaż, zdecydowano się na masowe zwolnienia i cięcie kosztów gdzie tylko się da. Co więcej, z różnych stron świata przychodzą informacje o zamykaniu kont marki Lumia na portalach społecznościowych.

Potwierdzeniem tezy, że firma z Redmond powoli wygasza przejętą po Nokii serię Lumia, są doniesienia anonimowego informatora, opublikowane przez portal WinBeta. Według nich, wstrzymanie globalnej sprzedaży jest zaplanowane już na grudzień tego roku. 

Czy to oznacza jednak całkowite zniknięcie Microsoftu z rynku smartfonów? Wiele mówi się o Surface Phone, który miałby zadebiutować w przyszłym roku. Są to jednak informacje niepotwierdzone i coraz mniej prawdopodobne - patrząc na kroki podejmowane przez firmę.

Reklama

Zupełnie niezależnie od tego materiału otrzymaliśmy od polskiego oddziału Microsoft informację o nowych cenach smartfonów Microsoft Lumia:

Smartfony Microsoft Lumia z bieżącej oferty dostępne są w nowych cenach rekomendowanych:

·         Lumia 550 - 399 złotych

·         Lumia 650 - 599 złotych

·         Lumia 950 - 1499 złotych

·         Lumia 950 XL - 1999 złotych

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Lumia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama