Domysły wokół iPada 2

Wszystko wskazuje na to, że kwietniu pojawi się iPad 2. Przemawia za tym fakt, że Apple chętnie trzyma się rocznego cyklu premier flagowych modeli gadżetów, np. iPhone'a. Od początku tygodnia pojawiają się różne doniesienia na temat komponentów drugiej wersji tabletu Apple'a.

Według serwisu AppleInsider w nowej wersji może się znaleźć układ graficzny SGX543MP - i to w wariancie dwurdzeniowym. Producent Imagination Technologies obiecuje w nim bardziej płynne wyświetlanie wielokątów, a także przyspieszane odtwarzanie wideo w jakości HD. Za nowym chipem przemawia fakt, że w pakiecie programów w iOS-ie 4.3 znaleziono odwołania do stosownych sterowników OpenGL.

Jednym z powodów zastosowania szybszego procesora graficznego może być wyższa rozdzielczość ekranu, której oczekuje się od iPada 2. Ma ona sięgać 2048 na 1536 punktów obrazu (obecnie 1024 na 768) i podobnie jak w iPhonie 4, będzie promowana przez Apple'a jako Retina Display. Wskazówka potwierdzająca te przypuszczenia znajduje się w najnowszym programie koncernu z Cupertino do obsługi e-książek iBooks 1.2, co wykrył pewien bloger. Ujawnił on, że aplikacja ta zawiera między innymi pasującą do takiego wymiaru grafikę tła. To jednak nie zgadza się ze zrzutami ekranowymi z iOS-a 4.3, które przedstawiają aplikację kamery działającą w niższej rozdzielczości. Według witryny 9 to 5 Mac sygnały pozwalające snuć domysły o powiększonych ikonach dla iPada znajdowały się już w starszej dokumentacji programistycznej.

Reklama

Wśród autorów najnowszych pogłosek o iPadzie nie mogło zabraknąć specjalistów od naprawy iOS-ów z firmy Global Direct Parts, którzy wcześniej dali o sobie znać przy okazji iPhone'a dla operatora Verizon. Pracownicy Global Direct Parts twierdzą, że dysponują takimi komponentami jak wyświetlacz czy silniczek wibrujący iPada 2.

A tymczasem ostatnie rewelacje na temat rychłego debiutu odświeżonego tabletu pochodzą bezpośrednio z baz danych sprzedaży amerykańskiej sieci sklepów elektronicznych Best Buy. Pojawiły się w niej trzy nowe rekordy dla jeszcze niedostępnego iPada 2. Co prawda dane już usunięto - możliwe, że chodziło jedynie o zwykły błąd w bazie.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: iPad | apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy