Elektronika coraz droższa

Wraz z nadejściem wiosny coraz droższy będzie sprzęt elektroniczny - telefony komórkowe, telewizory, komputery czy laptopy. Sprzedawcy ostrzegają, że prawdziwy wzrost cen dopiero przed nami.

Polacy od początku 2009 roku obserwują w sklepach wyższe ceny za niektóre produkty elektroniczne, takie jak telewizory, telefony komórkowe czy komputery. Okazuje się, że w najbliższych miesiącach nasze portfele jeszcze bardziej odczują spowolnienie gospodarcze na światowym rynku.

Z szacunków "Gazety Prawnej" wynika, że o ceny elektroniki użytkowej w ostatnich miesiącach poszybowały w górę od 20 do 30 procent. Sprzedawcy sprzętu elektronicznego ostrzegają, że to nie koniec. Według nich w pierwszym kwartale 2009 roku wzrost cen nie był zbyt odczuwalny, bo magazyny opróżniano ze sprzętu kupionego po starych cenach.

Reklama

Słabą wartość złotego dobrze widać na przykładzie rynku telefonii komórkowej. Operatorzy od kilku tygodni zapowiadają podwyżkę cen telefonów komórkowych z powodu niskiej wartości złotówki, m.in. przez zmniejszenie dotowania aparatów kupowanych w ofertach promocyjnych. Uważni obserwatorzy rynku telekomunikacyjnego już dawno zauważyli, że w nowych edycjach folderów operatorów ceny niektórych modeli komórek poszybowały w górę. Także producenci telefonów przyznają, że gdyby nie słaba wartość złotego - wprowadzane na rynek telefony komórkowe byłby tańsze.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: elektroniczny | Telewizor | sprzedawcy | komputery | telefony | elektronika
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama