Ericsson zbiera zdjęcia ludzi z całego świata

Szwedzki potentat telekomunikacji, Ericsson, jest partnerem projektu fotograficznego, który zachęca internautów z całego świata do wysyłania zdjęć i tworzenia wielkiego "kolażu" z życia świata.

Ericsson stawia także na LTE - czyli sieć komórkową kolejnej generacji. Firma współpracuje z firmami Qualcomm, LG, Sony, Renesas, Nvidia i ST-Ericsson, aby wesprzeć ich ekosystemy LTE. Wraz z firmami LG i Samsung Ericsson zaprezentuje również usługę Voice over LTE (VoLTE), umożliwiającą transmisję głosu w standardzie high definition.

Usługi

Sprzedaż smartfonów na świecie cały czas rośnie. Jak wynika z prognoz, w tym roku wyniesie ona 400 milionów, a do końca 2016 r. łączna liczba tych urządzeń osiągnie 4 miliardy. Zwiększy się więc zapotrzebowanie na modernizację, przekształcanie i wdrażanie nowych technologii i usług w celu zabezpieczenia jakości usług w sieci.

Reklama

W związku z tym Ericsson wprowadza trzy nowe usługi: Telco Cloud Builder ułatwia operatorom świadczenie usług typu cloud, Smartphone Network Optimization pomaga im przygotować się do przyjęcia danych oraz zabezpieczyć jakość usług w sieci, a Managed Services end-user Service Quality Assurance to przeznaczona dla operatorów konsola obrazująca jakość usług świadczonych użytkownikom końcowym.

Rozwiązania te pomogą operatorom telekomunikacyjnym w modernizacji, przekształcaniu i wdrażaniu nowych technologii i usług. Ericsson nawiązał np. współpracę z producentem samochodów Volvo, aby umożliwić kierowcom ładowanie samochodów elektrycznych i automatyczne naliczanie należności na rachunek za prąd z dowolnego miejsca. Inną nową usługą, którą zaprezentuje Ericsson, jest konsola KPI obrazująca kluczowe wskaźniki wydajności sieci użytkownika.

Wideokonferencje w standardzie High Definition

Ericsson wraz z największymi na świecie operatorami telekomunikacyjnymi Deutsche Telekom AG, Orange, Telecom Italia i Telefónica oraz producentami sprzętu, takimi jak Italtel, Polycom i Quanta Computer, przedstawi nowe, zgodne operacyjnie rozwiązanie do prowadzenia wideokonferencji w standardzie HD.

Picture today, Inspire tomorrow

Po raz pierwszy firma z branży teleinformatycznej bierze udział w globalnej inicjatywie, której celem jest zgromadzenie jak największej i najbogatszej kolekcji fotografii ilustrujących życie ludzi na całym świecie w ciągu jednego dnia. To znakomita okazja do zastanowienia się, kim jesteśmy i jak żyjemy na co dzień w połączonym siecią społeczeństwie oraz co można w naszym życiu poprawić.

Ericsson jest partnerem i współinicjatorem projektu fotograficznego "Picture today inspire tomorrow" ("Obraz dnia dzisiejszego inspiracją dla przyszłości"), w ramach którego miliony ludzi ze wszystkich kontynentów będą mogły przedstawić na fotografiach swoje życie i zobaczyć, jak żyją inni. Organizatorzy zapraszają uczestników z całego świata - zawodowych fotografików, fotoamatorów, reporterów, artystów, grupy medialne, organizacje pozarządowe, instytucje edukacyjne, sieci społecznościowe i wszystkich innych zainteresowanych, aby 15 maja 2012 r. zrobili zdjęcia ilustrujące "energię" tego jednego dnia. W ten sposób powstanie gigantyczna kolekcja fotografii, która zostanie odpowiednio uporządkowana i zaprezentowana. Będzie ona "portretem dnia dzisiejszego", który może zainspirować nas w przyszłości.

M-commerce

Ericsson przedstawi swoją najnowszą ofertę usług M-commerce, które zapewnią największym na świecie producentom rozwiązań dla klientów indywidualnych infrastrukturę i rozwiązania potrzebne do tworzenia i łączenia portfeli mobilnych (m-wallet) w całym globalnym ekosystemie usług m-commerce.

Ericsson Converged Wallet umożliwi operatorom i instytucjom finansowym lepsze wykorzystanie potencjału rozwiązań typu m-wallet. Konta ponad miliarda klientów, którzy są już zarejestrowani w systemie Ericsson Billing & Charging Solution, będzie można przekształcić w portfele mobilne. Około 1,6 mld ludzi na całym świecie korzysta już z kont usług głosowych typu m-wallet pierwszej generacji (tj. kont pre- i post-paid). Dzięki rozwiązaniu Ericsson Converged Wallet będzie można je przekształcić w konta m-wallet drugiej generacji.

Ericsson Wallet Platform oferuje oprogramowanie i usługi hostowane, które umożliwią świadczenie bezpiecznych mobilnych usług finansowych, takich jak przelewy pieniężne między dwiema osobami, płacenie rachunków, regulowanie należności na rzecz firm handlowych oraz obsługa mikropożyczek.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Ericsson | MWC

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy