Facebook Lite - wersja dla słabszych smartfonów

Mobilna aplikacja Facebooka skierowana dla użytkowników Androida nie należy do najlżejszych, w każdym tego słowa znaczeniu. Waży dużo, pobiera sporo zasobów i jak mogliście zobaczyć na dzisiejszych statystykach, zwiększa ona zużycie energii. Wreszcie mamy alternatywę - aplikację Facebook Lite.

Nowa wersja aplikacji trafiła do sklepu Play. Ważąc niecały 1 MB i wykorzystując zdecydowanie mniej danych pakietowych, Facebook Lite jest doskonałą propozycją dla osób, które posiadają słabsze urządzenia i/lub chcą zaoszczędzić swój internet w telefonie. Oczywiście program jest dostępny za darmo, a można ją pobrać w tym miejscu.
 
Mogłoby się wydawać, że Facebook udostępni powyższą aplikację dla wszystkich, ale niestety - wprowadzono ograniczenia terytorialne i  odmiana Lite oficjalnie jest skierowana dla krajów gdzie dostępność łącza internetowego jest utrudniona. Stąd też nowy program świetnie działa także z sieciami technologii 2G.

Polscy użytkownicy mogą pobrać Facebook Lite, ale czy warto? Uważacie, że drobne ograniczenia sprawiają, że odchudzona odmiana jest o wiele ciekawsza od tej tradycyjnej?

Reklama

Źródło informacji

android.com.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy