Facebook Messenger ogranicza przekazywanie wiadomości

Facebook podjął kroki, aby zapobiec szerzeniu się fake newsów w Messengerze.

Facebook wprowadza do komunikatora Messenger zmianę, która już wcześniej pojawiła się w innym komunikatorze giganta - WhatsAppie. Konkretniej chodzi tutaj o zablokowanie możliwości szerzenia się fake newsów poprzez ograniczenie przekazywania wiadomości przez użytkowników. Wcześniej w tym roku, WhatsApp zaczął nakładać ograniczenia związane z tym, ile razy dana wiadomość może zostać przekazana dalej.  

Podobnie, jak w przypadku łańcuszków email, przekazywanie wiadomości dalej za pośrednictwem Messengera jest równie proste i wiele osób może paść ofiarą dezinformacji. Nie wszyscy poświęcają czas na analizę treści, szczególnie jeśli pochodzi ona od kogoś komu ufają.

Reklama

Facebook boryka się z podobnymi problemami, co WhatsApp, który w 2019 roku padł ofiarą wielu kampanii dezinformacyjnych wykorzystujących fałszywe treści oraz elementy socjotechniki. Messenger może pozwolić obecnie na przekazanie wiadomości tylko do pięciu osób lub grup jednocześnie.

To dobra próba Facebooka w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom - ograniczenie nie powinno przeszkadzać bowiem w normalnych konwersacjach. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Facebook Messenger

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy