Facebook ostrzeże przed nieprawdziwymi wiadomościami

Facebook rozpoczyna walkę z fałszywymi newsami, które wprowadzają w błąd użytkowników. Od teraz będą one oznaczone wykrzyknikiem.

Fake newsy, czyli rozpowszechniane w internecie wpisy przedstawiające treści niezgodne z prawdą, stały się bardzo gorącym tematem po wyborach prezydenckich w USA, które wygrał Donald Trump. Wiele osób, firm i środowisk zaczęło bliżej przyglądać się zjawisku, które, jak się okazuje, może mieć ogromny wpływ na opinie publiczną. Jako pierwsza, konkretne działania podjęła Wikipedia, która uniemożliwiła dodawanie serwisu Daily Mail jako źródła.

Teraz, temat został podjęty przez Facebooka, który zamierza już wkrótce wprowadzić możliwość zgłoszenia każdego opublikowanego linku jako fake news. Jeśli takich zgłoszeń pojawi się wiele, nie zostanie on usunięty, ale bezpośrednio pod nim pojawi się czerwony wykrzyknik z komunikatem ostrzegającym, że podana informacja może mijać się z prawdą. 

Reklama

Oprócz tego, takie wpisy mają stracić priorytet na tablicach użytkowników i będą znacznie rzadziej wyświetlane.  Funkcja ma zostać wprowadzona na próbę w kilku krajach, póki co nie wiadomo, czy wśród nich jest Polska. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | fake news
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy