Firefox 4 będzie wyglądał jak Chrome?

Chrome to obecnie najbardziej innowacyjna pod względem interfejsu przeglądarka. Nic więc dziwnego, że rozwiązania Google kopiują jego konkurenci. Tą drogą postanowiła pójść również Mozilla.

Firefox to dobra przeglądarka. Jego atutem jest ogromna baza wtyczek znacznie zwiększających funkcjonalność programu. Konkurencja, do niedawna pozostająca w tyle, zaczyna jednak nadrabiać zaległości. Powstaje coraz więcej dodatków do Chrome. Również Opera, dotychczas niechętna takim zmianom, od 11. wersji zaczęła obsługiwać rozszerzenia.

Firefox 3.x charakteryzuje się jednak dość konserwatywnym interfejsem. Zarówno Chrome, jak i Opera z domyślnymi ustawieniami nie wyświetlają już górnego paska menu.Teraz tą samą drogą zaczyna podążać Firefox. Aktualna wersja beta, oznaczona numerem 8, wyświetla karty stron w miejscu paska tytułu. Jeszcze kilka dni temu ta modyfikacja była dostępna na stronie jednego z deweloperów jako wersja eksperymentalna. Obecnie została już uwzględniona w oficjalnym wydaniu programu.

Reklama

Opisywana zmiana nie jest niczym przełomowym, w gruncie rzeczy można uznać ją za kosmetyczną modyfikację. Kilkadziesiąt pikseli miejsca więcej i nieco większa przejrzystość to jednak krok w dobrym kierunku.

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta
Dowiedz się więcej na temat: Mozilla | Google | Firefox | chrome

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy