Gadżety z całego świata!

Cyfrowa technologia połączyła ludzi z całego świata. Nasza planeta jest do tego stopnia zglobalizowana, że nawet bloggerzy w Tadżykistanie i Toledo dyskutują na temat tej samej nowej kamery Sony. Jednak i w teraźniejszym świecie elektroniki są rejony, w których niektóre gadżety są wciąż dostępne tylko dla miejscowych.

Jak pisze "Forbes", dzieje się tak z różnych powodów: czasem różnice w infrastrukturze technologicznej zamienią twój ulubiony w Nowym Jorku telefon w bezużyteczną "cegłę" w Kyoto. Zdarza się też, że wyjaśnienie sprowadza się do marketingu - społeczeństwa niektórych krajów są bardziej utalentowane technologicznie i bardziej skłonne do wydawania pieniędzy na nowe "zabawki" - i dlatego też można w nich znaleźć bardziej zaawansowane i kosztowne produkty.

Innym powodem może być brak przedstawicielstw firm wytwarzających dany produkt. I wreszcie są gadżety, które trudno przetłumaczyć - klisze kulturowe są potężną siłą, nawet w dziedzinie elektroniki osobistej.

Reklama

Oczywiście, przy wystarczającej ilości pieniędzy i wysiłku, wszystko jest dostępne. Są strony specjalizujące się w wyszukiwaniu gadżetów dla maniaków, którzy muszą mieć wszystkie nowinki, nawet jeśli ich systemem operacyjnym jest mongolski. Jak mówią twórcy tych stron, koszt i skomplikowanie dostarczenia tych urządzeń - na równi z niezręcznością ich użycia - tylko upewnia, że nie zostały one stworzone dla ciebie, ani twoich rodaków. Ale to nie powstrzyma ich przed poszukiwaniem nowinek na całej planecie, tak, by każdy mógł zobaczyć, co traci.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: gadżety
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy