Reklama

Hakerzy znaleźli obejście dla najważniejszej funkcji bezpieczeństwa Apple

Secure Enclave to technologia chroniąca wszystkie produkty z jabłkiem w logo. Hakerzy znaleźli metodę na jej obejście.

Secure Enclave to rozwiązanie, które można znaleźć w sprzętach Apple takich, jak iPhone, iPad, Mac, Apple TV, Apple Watch i Home Pod. Wszystkie dane na wymienionych urządzeniach są szyfrowane przy pomocy losowych kluczy, do których dostęp ma tylko Secure Enclave. O bezpieczeństwa dba specjalny koprocesor, który przechowuje między innymi takie dane, jak hasła do aplikacji czy witryn.

Komunikacja między Secure Enclave a procesorem jest ściśle kontrolowana poprzez izolowanie jej od innych parametrów urządzenia. Złamanie klucza jest praktycznie niemożliwe, głównie ze względu na losowe generowanie wyników operacji na samym ciągu liczb.

Reklama

Chińscy hakerzy odkryli słabość sprzętów Apple, która może spowodować łamanie Secure Enclave. Exploit ma znajdować się w sprzęcie, a nie w oprogramowaniu, co sprawia, iż Apple nie będzie w stanie zdalnie naprawić wszystkich swoich produktów.

To, co jest największym plusem tej sytuacji to fakt, iż sprzętów z jabłkiem w logo nie będzie dało się zhakować zdalnie a jedynie poprzez fizyczną ingerencję w urządzenia. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL