Reklama

Hotfile: 80 mln odszkodowania. Serwis został zamknięty

Proces związany z naruszaniem praw autorskich przez popularny serwis hostingowy Hotfile właśnie dobiegł końca. Przedstawiciele strony oskarżonej zgodzili się pójść na ugodę, która zakłada wypłacenie 80 milionów dolarów odszkodowania dla wszystkich studiów filmowych, których prawa autorskie zostały pogwałcone. Tym samym serwis Hotfile został zamknięty.

Proces sądowy związany z Hotfile ciągnął się od 2011 roku. Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia. Włodarze serwisu hostingowego zobowiązali się do wypłacenia 80 milionów dolarów odszkodowania na rzecz MPAA, które zajmuje się ochroną praw autorskich hollywoodzkich wytwórni. Początkowo MPAA domagało się odszkodowania w wysokości 500 milionów dolarów. Tyle rzekomo na pirackich kopiach straciły studia filmowe. 

Serwis Hotfile ma pozostać zamknięty aż do momentu, gdy poradzi sobie z problemem naruszania praw autorskich i zaimplementuje na serwerach algorytm sprawdzający legalność przechowywanych plików. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek to nastąpi.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: piractwo internetowe | kara za piractwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy