Reklama

INTERIA.PL na targach CeBIT 2010

Plotki głosiły, że tegoroczne targi CeBIT nie zaskakują niczym nadzwyczajnym - postanowiliśmy zobaczyć to na własne oczy. Czy Hanower potrafi jeszcze czymś zaskoczyć?

Pogoda nie zachwyca, a tłumy zwiedzające Hanower wydają się mniejsze, niż kiedyś. Także wystawcy narzekają, że obecny CeBIT to "nie to co kiedyś". Pozostało jedynie sprawdzić to samemu.

Od poniedziałku na bieżąco pisaliśmy o CeBIT-cie, teraz przyszła pora sprawdzić "drugie dno" i zobaczyć, czy Hanower potrafi jeszcze zaskoczyć jakimikolwiek innowacjami. W tym roku CeBIT po pierwsze chce pokazać, że dzięki technologiom wszystkie kultury oraz światy tak naprawdę są nieustanie połączone. Nie ma już tak naprawdę granic, ponieważ cyfrowa informacja potrafi dotrzeć wszędzie.

Reklama

Tematem będącym nieustannie na topie jest oczywiście "Green IT", czyli większe zaangażowanie firm w produkty IT tworzone z wykorzystaniem przyjaznych środowisku materiałów i zużywające znacznie mniej energii. Z drugiej strony same komputery przenośne i tak zużywają coraz mniej energii, przy okazji potrafią już pracować ponad 10 godzin na jednym ładowaniu baterii. W Hanowerze takie nowości były standardem.

Kolejnym wyraźnym standardem technologicznym stał się interfejs USB 3.0, który potrafi przesyłać dane z kilkukrotnie wyższą prędkością, niż jego poprzednik USB 2.0. To ważna zmiana dla przeciętnego użytkownika, który coraz częściej musi przegrywać "ciężkie" pliki. Natomiast interfejs USB 2.0 zostanie tak naprawdę zastąpiony przez bezprzewodowy Bluetooth 3.0.

CeBIT 2010 to także zaskakująco silna promocja nie tylko różnych landów, ale przede wszystkim światowej branży IT. Oprócz oficjalnego partnera - Hiszpanii - swoje oficjalne rządowe stoiska mają tutaj Chińczycy, Egipcjanie, Koreańczycy czy Rumunii. Wszyscy chcą udowodnić światu, że ich gospodarka jest pozytywnie nastawiona do branży IT. Oczywiście nie zabrakło także polskich firm - jak co roku zresztą. Czy osiągniemy w Hanowerze jakiekolwiek sukcesy?

W następnym tygodniu możecie spodziewać się obszernego reportażu i ciekawych informacji, do których udało się nam dotrzeć.

PODSUMOWANIE CeBIT 2009

Jak wyglądała największa impreza teleinformatyczna w 2009 roku? Zapraszamy do zapoznania się z naszym raportem specjalnym - CeBIT 2009.

HISTORIA TARGÓW CeBIT

CeBIT to ponad 40 lat tradycji i fascynująca opowieść o tym, jak komputery stały się częścią naszego życia. Warto poznać tę historię CeBIT-u - znajdziecie ją pod tym linkiem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: targ | Hanower | cebit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy