iOS 11.4.1 blokuje port ładowania w iPhone’ach

Apple udostępniło aktualizację, która ma sprawić, iż niepowołane osoby nie będą miały dostępu do smartfonów użytkowników. Po godzinie bezczynności iPhone sam zablokuje port do ładowania.

Oprogramowanie iOS 12 zbliża się wielkimi krokami, jednak przed tą dużą aktualizacją Apple postanowiło skupić się na mniejszym uaktualnieniu. Wersja oprogramowania oznaczona jako iOS 11.4.1 przynosi nowość, która będzie domyślnie blokowała port ładowania w iPhone’ach po godzinie od ostatniego odblokowania ekranu. Ten zabieg ma przełożyć się na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników oraz utrudnić drogę dostępu do danych osobom niepowołanym.

Nowe zabezpieczenie iPhone’a związane jest również z maszynami deszyfrującymi oraz podejmującymi ataki mające na celu uzyskanie dostępu do pamięci smartfona. Zablokowanie portu po godzinie bezczynności nie pozwoli na podłączenie do telefonu żadnego dodatkowego akcesorium lub kabla, który mógłby posłużyć do przesyłu danych.

Reklama

Oprócz wspomnianej funkcji, w iOS 11.4.1 Apple wprowadziło także kilka poprawek oraz optymalizacji: firma miała naprawić problem ze zbyt szybkim rozładowywaniem się baterii w starszych urządzeniach.

Oprogramowanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników smartfonów z jabłkiem w logo. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | bezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama