iPhone 12 - nowe smartfony Apple zobaczymy 13 października

Apple wysłało zaproszenia na specjalny pokaz. Jego data to 13 października i wszystko sugeruje, że właśnie wtedy zobaczymy najnowsze iPhone'y. We wrześniu firma zaprezentowała nowe zegarki i iPady - teraz najwyższa poraz na kilka wersji telefonu iPhone 12.

iPhone 12 - ile będzie kosztował?

Szacowana cena iPhone’a 12 w wersji podstawowej ma wynieść około 750 dolarów za sztukę. W przeliczeniu na złotówki daje to mniej więcej 2965 złotych. Można się więc spodziewać, że finalnie za urządzenie trzeba będzie zapłacić w okolicach 3199 złotych. Nowy raport pochodzi od analityka o nazwisku Jeff Pu, który ma znajdować się blisko łańcucha dostaw amerykańskiego giganta.

Dla porównania, iPhone 11, który pojawił się na rynku w 2019 roku kosztował około 699 dolarów na początek. Podstawowy model iPhone’a 12 doczeka się więc podwyżki o 50 dolarów. Wszystko to za sprawą zaimplementowanego modemu 5G, który ma mocno wpływać na finalny koszt smartfona.

Reklama

Jest jeszcze inna wersja potencjalnych wydarzeń. Wcześniejsze informacje, które pojawiały się w sieci od miesięcy wskazywały na to, że iPhone 12 może być na start tańszy od iPhone’a 11. Okazuje się jednak, że to nie do końca prawda. Urządzenie amerykańskiej firmy będzie posiadało droższe komponenty, w tym między innymi modem do połączenia z sieciami bezprzewodowymi 5G, przez co jego cena finalnie także wzrośnie. Raport pochodzący z Chin zdradza, iż za iPhone’a 12 w standardowej wersji trzeba będzie zapłacić na start około 749 dolarów. Apple ma także nie dołączyć do zestawu ze smartfonem słuchawek EarPods.

Kwestia ekranu

Nowe informacje, które pojawiły się w sieci wskazują na to, iż iPhone 12 może pojawić się na rynku bez długo oczekiwanej funkcji. Konkretniej chodzi tutaj o wyświetlacz z odświeżaniem na poziomie 120Hz nazywany przez Apple "ProMotion". Tego typu rozwiązanie jest dostępne chociażby w tabletach z jabłkiem w logo z serii Pro.

Smartfony z serii iPhone 12 mają znajdować się już w masowej produkcji. Apple w ostatniej chwili miało zrezygnować z ekranów odświeżanych z częstotliwością 120Hz. Warto jednak pamiętać, iż nie jest to oficjalnie potwierdzona informacja, a zaledwie plotka, tak więc prawdy dowiemy się dopiero podczas specjalnego wydarzenia zaplanowanego na 15 września.

W ramach serii iPhone 12 mają pojawić się aż cztery urządzenia w różnych konfiguracjach.

iPhone 12 mini

Plotki mówią o premierze czterech urządzeń. Wśród nich znalazłby się model oznaczony jako "mini", który byłby najmniejszą konstrukcją ze wszystkich dostępnych urządzeń. W ten sposób firma Tima Cooka chciałaby dotrzeć do użytkowników, którzy nie są zadowoleni z obecnych smartfonów z dużymi wyświetlaczami. iPhone 12 mini miałby korzystać z wyświetlacza o przekątnej 5,4 cala. Cała konstrukcja może być więc nawet nieco mniejsza niż zaprezentowany w tym roku iPhone SE 2020.

Jeśli plotki się potwierdzą, to na scenie w tym roku zobaczymy cztery nowe smartfony z serii iPhone 12. Model iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy