iPhone 7 ma gorszy aparat niż najwięksi konkurenci?

Według ekspertów z DxOMark, kamera nowego smartfonu Apple jest najlepsza dotychczas, jednak nie dorównuje obecnym liderom mobilnej fotografii.

Eksperci z DxOMark zbadali najnowszą kamerę iSight pod wszystkimi względami i w ich skali otrzymała ona 86 punktów. To oczywiście wynik zaliczający iPhone'a 7 do ścisłej czołówki, jednak nie tak dobry, jak na przykład w Galaxy S7 Edge, czy HTC 10. Takim samym rezultatem jak smartfon Apple, może pochwalić się między innymi Samsung Galaxy S6 Edge i Note 5, czyli modele z zeszłego roku. 

Apple obiecuje, że kamerki w najnowszych modelach to najlepsze mobilne aparaty i patrząc na ich specyfikację, a także same fotografie, łatwo w to uwierzyć. Co więc zaniżyło ocenę? Testerzy zwrócili uwagę na niestabilny autofocus, a także szumy pojawiające się przy fotografowaniu słabo oświetlonej scenerii. 

Czy to samo będzie można zarzucić podwójnemu aparatowi z iPhone'a 7 Plus? Tego jeszcze nie wiemy, ale DxOMark zapowiedziało, że raport na jego temat pojawi się już wkrótce.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iphone

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy