iPhone X pracuje wolniej niż dwukrotnie tańsza konkurencja

Portal PhoneBuff zrobił porównanie, które zestawia realną wydajność iPhone'a X i OnePlusa 5T pracującego pod kontrolą Androida 7.1.

W teście sprawdzono szybkość działania różnych aplikacji, od prostych do najbardziej wymagających. Film, a także cały test, był podzielony na trzy części - dwie z nich były poświęcone otwieraniu nowych aplikacji i wykonywaniu prostych czynności, a ostatnia polegała na ponownym uruchamianiu programów "zamrożonych" w tle. 

Walka była zacięta, jednak ostatecznie lepszy okazał się OnePlus 5T. Co prawda w obsłudze programów graficznych i usług wymagających dużej wydajności uległ iPhone'owi, jednak okazał się bezkonkurencyjny jeśli chodzi o kilka prostszych aplikacji i wracanie do programów otwartych wcześniej. Jest to zasługa prawie trzykrotnie większej pamięci RAM, niż w przypadku smartfonu Apple.

Reklama

Przypomnijmy, ze OnePlus 5T jest napędzany przez układ Snapdragon 835 z grafiką Adreno 540 i 8 GB pamięci RAM. Jego cena to 559 euro, czyli w przeliczeniu około 2400 złotych.

iPhone X z kolei ma "pod maską" 6-rdzeniowy układ Apple A11 Bionic z Apple GPU i tylko 3 GB pamięci RAM. Jego cena na polskim rynku to 4979 złotych. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: iPhone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy