iPKO na celowniku cyberprzestępców

Klienci najstarszego w Polsce PKO Banku Polskiego padli ofiarą cyberprzestępców. Do klientów wysyłane są fałszywe e-maile z prośbą o weryfikację danych.

W internecie pojawiają się fałszywe e-maile z prośbą o weryfikację danych karty płatniczej po wejściu na stronę z podanego linku. Nadawca e-maila twierdzi, że brak potwierdzenia informacji będzie skutkował zamknięciem konta . PKO Bank Polski ostrzega przez takimi wiadomościami i informuje, że nie jest autorem tych wiadomości - są one wysyłane przez osoby podszywające się pod Bank .

"Ostrzegamy, że są to fałszywe e-maile, mające na celu nie tylko wyłudzenie od odbiorcy danych osobowych lub danych karty, ale także zainstalowanie na jego komputerze potencjalnie szkodliwych programów podglądających i śledzących jego działania" - informuje w komunikacie bank.

Reklama

PKO BP apeluje, by nie odpowiadać na tego typu maile, nie korzystać z podanego linku i nie udostępniać danych osobowych, loginu i hasła do konta , jak również danych dotyczących karty, tj. numeru karty, kodu PIN daty ważności i kodu CVV2.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: cyberbezpieczeństwo | fałszerstwo | bank | karty | e-mail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy