Kłopoty AMD z 40nm

Producenci komputerów zaczynają się martwić, ponieważ nie otrzymują zamówionych, 40nm układów graficznych AMD. Problem leży po stronie fabryk AMD, które mają kłopoty z wyrobieniem się z produkcją nowych 40nm układów.

To oznacza, że niektórzy producenci pecetów mają opóźnienia w dostawach komputerów stacjonarnych i laptopów. Wygląda na to, że problem rozgrywa się w Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Nie wystarcza kart Radeon z serii 5800. Fabryka pracuje na pełnych obrotach, ale jak widać to nadal za mało.

Matt Davis, rzecznik AMD, powiedział serwisowi Computerworld że projekt chipów był dobry. To wszystko było tylko kwestią osiągnięcia przez TSMC odpowiedniego poziomu produkcji. - Są w kryzysie produkcyjnym - powiedział Davis. - W kwestii wydajności nie idzie nam najlepiej, ale pracujemy dalej na harmonogramem, by otrzymać te części, których potrzebujemy. Jak na razie szybciej się nie da - dodał. Przedstawiciel AMD powiedział, iż ma nadzieję, że przed końcem roku produkcja nabierze przyspieszenia. Gdyby był to produkt, którym nikt nie jest zainteresowany, wówczas nie byłoby problemu, ale popyt na te układy jest wyższy niż oczekiwano. Seria kart graficznych HD5800 jak na razie jest na szczytach wydajności.

Reklama

AMD musi szybko uporać się z tym problemem, zanim sprzedawcy komputerów rozpoczną poszukiwania innych rozwiązań. Nvidia rywal AMD również korzysta z usług TSMC i także zgłasza problemy z tempem produkcji układów w technologii 40nm.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: kłopoty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy