Koszerne telefony dla ortodoksyjnych Żydów

Większość użytkowników komórek nie wyobraża sobie urządzenia bez gier, dodatkowych aplikacji czy dostępu do sieci. Są jednak miejsca, w których wszystko poza dzwonieniem jest niepożądane.

Komórki, które z nazwy są koszerne, nie są nowością na rynku telefonów w Izraelu, jednak dopiero teraz operator Accel Telecom wprowadza do swojej oferty urządzenie w 100 proc. spełniające wymogi koszerności. Komórka produkowana jest przez firmę Alcatel-Lucent. Jakie są jej możliwości?

Nie da się pisać SMS-ów, nie ma aplikacji do obsługi poczty czy Facebooka ani dostępu do internetu. Telefonu nie wyposażono nawet w aparat fotograficzny, a dzwoniąc w szabas, Żydzi muszą liczyć się z dużo wyższymi rachunkami za rozmowy (w przeliczeniu prawie 8 zł za minutę).

Reklama

Komórka wyposażona w interfejs przetłumaczony na język jidysz ma także preinstalowane tradycyjne dzwonki połączeń. Z urządzeń nie da się dzwonić pod numery sekstelefonów. Przedstawiciele operatora przewidują, że w ich kraju urządzenie może zostać zakupione nawet przez około 400 tysięcy ortodoksyjnych Żydów.

Paweł Żmuda

http://komorkomania.pl/

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: telefony

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama