Kto produkuje najwięcej komputerów?

Światowa produkcja komputerów wzrosła w drugim kwartale o 12,5 proc. - wynika z raportu IDC, firmy zajmującej się analizą rynku nowych technologii.

Najszybszy rozwój branży ma miejsce w krajach Azji i Pacyfiku (wyłączając Japonię) i wyniósł w analizowanym okresie czasu 20 proc. Na drugim miejscu plasują się Stany Zjednoczone. W Azji lepiej sprzedają się komputery, w Stanach - laptopy. Łączna sprzedaż komputerów w okresie od kwietnia do czerwca br. wyniosła ponad 58 mln sztuk, co stanowi wzrost, w porównaniu z analogicznym okresem minionego roku, o ponad 12 proc.

Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia poszczególnych producentów to na pierwszym miejscu utrzymuje się Hewlet-Packard. Firma ma w tej chwili 19 proc. udział w światowym rynku. Na drugiej pozycji znajduje się Dell (16 proc.) ale jego wyniki systematycznie się pogarszają. Sprzedaż komputerów tej marki spadła w ostatnich trzech miesiącach o ponad 10 proc. (HP odnotował w tym samym czasie wzrost na poziomie 26 proc.)

Reklama

Na trzecim miejscu w rankingu znalazło się Lenovo, któremu depcze jednak po piętach Acer (rekordowy wzrost sprzedaży w drugim kwartale wyniósł tu 50 proc!). Na piątej pozycji znalazła się Toshiba

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy